Citroën Xantia Activa z przebiegiem 30 tysięcy kilometrów i silnikiem 2.1 TD pod maską była gwiazdą 30 urodzin Xantii, zorganizowanych przez nasz portal oraz Amicale Citroën Pologne. Tłumy gości, ciekawe opowieści, nostalgiczne niekiedy spotkania po latach, rozmowy, tort i szampan – działo się! Był też gość z Japonii.
Na 30 urodzinach Xantii w Warszawie pojawiło się blisko 70 osób. Wśród nich te najbardziej znane jak Władysław Potocki, Jerzy Kosowski, Konrad Dula, Wojciech Drzewiecki czy Tadeusz Vorbrodt. Każdy z nich opowiadał o tym, co w marce Citroën uważa za najważniejsze. Goście z duża uwagą wysłuchali wykładu Władysława Potockiego na temat tego, jak Citroën tworzył swoje arcydzieła techniki oraz tajnego ośrodka projektowego oraz opowieści Konrada Duli na temat konserwacji i utrzymania starszych samochodów.
Atrakcją wieczoru, oprócz bardzo ciekawych wykładów i opowieści, były też samochody, w tym unikalna Xantia Activa z przebiegiem 30.000 km oraz silnikiem 2.1 TD. Takich aut powatało tylko 2000 sztuk. Była też rajdowa odmiana Activy Tadeusza Vorbrodta. Xantie tłumnie zjechały na zewnątrz City Hall Studio, gdzie odbywały się urodziny.
Gościem honorowym był Junichiro Ueda, dziennikarz który przyjechał na nasze urodziny z Japonii. Otrzymał od organizatorów w prezencie m.in. specjalną przypinkę Xantia, redakcyjny kubek oraz specjalną francuską naklejkę 3D na samochód. Junichiro Ueda podziękował zgromadzonym za wspaniałe przyjęcie.
Nie mogło zabraknąć tortu, który przygotowała firma Tort Marzeń, oczywiście z Xantią 3D w roli głównej. Pyszne przekąsk i napoje serwowało stowarzyszenie Amicale Citroën Pologne. Rozmowy przeciągnęły się do późna w nocy. Każdy z gości został obdarowany specjalną puszką oleju Yacco, tym razem w wersji spożywczej.
Szczegółową relację jeszcze dla Was przygotujemy, zwłaszcza że jest o czym opowiadać. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wspaniałym gościom, dziękujemy za wszystkie rozmowy i mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym święcie marki. Szczegółową relację jeszcze dla Was przygotujemy.
Organizatorem wydarzenia był pportal Francuskie.pl oraz Amicale Citroën Pologne. Sponsorami wydarzenia był producent olejów premium Yacco i Citroën Polska. Wydarzenie objęła patronatem Polsko-Francuska Izba Gospodarcza.
Szczegółowa relacja i więcej zdjęć: tutaj.
Najnowsze komentarze