Citroen ZX: japoński katalog z 1996 roku

2 289

Japoński katalog Citroena z 1996 roku to prawdziwa rzadkość. W środku znajdziemy informacje o proponowanych modelach, opis ich zalet oraz trochę historii marki. Mamy dla Was wybrane strony wraz z tłumaczeniem. 

Citroen ZX – francuski samochód rodzinny

Za każdym razem gdy go prowadzisz, Citroen ZX daje Ci odczuć jak jest praktyczny. Gama modelowa ZX obejmuje sportowe coupe, europejski bestseller kombi z potężną przestrzenią ładunkową oraz ZX Club, oferujący doskonałą równowagę pomiędzy przyjemnością z jazdy i komfortem pasażerów. Citroen ZX da Ci wszystko, czego oczekujesz od samochodu tej klasy: bezpieczeństwo, ABS, poduszkę powietrzną i napinacze pasów bezpieczeństwa. Skrętna oś zapewnia doskonałe prowadzenie i komfort jazdy. Citroen ma coś dla każdego – to kar, który opowiada się za życiem w komforcie.

Citroen – tradycja, która kształtuje przyszłość

 

Zachowanie na drodze, komfort i bezpieczeństwo. To są podstawowe elementy, na których koncentruje się Citroen. Odważne innowacje przenoszą je na zupełnie nowy poziom. Citroen Type A był pierwszym masowo produkowanym samochodem w Europie. Citroen Traction Avant 7CV był pierwszym masowo produkowanym samochodem z silnikiem z przodu. Citroen 2CV pomógł spopularyzować motoryzację. A Citroen DS wyznaczył nowe standardy na wiele lat: rewolucyjny aerodynamiczny kształt i superkomfortowe zawieszenie hydropneumatyczne.

Citroen pozostaje marką, która wsłuchuje się w potrzeby klientów. Od eleganckiego francuskiego stylu i dopracowanego komfortu po zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Samochody Citroena będą zawsze oferować ideał najbliższy sercom wymagających klientów.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
LkKrzysztof Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Miałem ZXa w wersji Audace 1,4i 5-d od nowości (1996) przez 7 lat. Zrobiłem ponad 200 000 km. Bardzo dobrze wspominam to auto. Faktycznie bardzo praktyczny i komfortowy kompakt. Moim zdaniem mocno niedoceniany na rynku. Wszyscy rzucali się na Golfy, Astry czy Escorty, a ZX przebijał ich w wielu aspektach, jak właściwości jezdne, komfort, ocynkowana karoseria, estetyka. Tylna skrętna oś dawała frajdę podczas jazdy po zakrętach. Hasło: „nie oderwiesz mnie od drogi” miło tutaj sens. Oczywiście, samochód był już robiony w czasach, kiedy księgowi doszli do władzy, więc było też i po taniości, ale nawet teraz przeglądam ogłoszenia używanych i… Czytaj więcej »

Lk
Gość
Lk

A ja wspominam mega wygodne siedzenia i przesuwaną tylna kanapę, która z samochodu robiła transportowca.