Citroën zaprasza na swoje stulecie podczas Power Maxed MotoFest Coventry 2019

0 34

Już za cztery tygodnie odbędzie się Power Maxed MotoFest Coventry 2019 – impreza motoryzacyjna w Wielkiej Brytanii. W tym roku wydarzeniu temu towarzyszyć będą atrakcje związane z setną rocznicą rozpoczęcia produkcji samochodów przez Citroëna. A że na Wyspach przebywa sporo naszych rodaków, więc może warto zaplanować sobie pierwszy weekend czerwca na wizytę w Coventry.

Na Power Maxed MotoFest Coventry 2019 Citroën zaprezentuje wybrane modele charakterystyczne dla swojej niebanalnej historii. A co by nie powiedzieć, jest to marka, która zapisała się po wielokroć w historii motoryzacji swoimi odważnymi i nowatorskimi modelami. W dniach 1-2 czerwca odbędzie się wspomniane Power Maxed MotoFest Coventry 2019, a niedaleko, w pobliskim Coombe Park, będzie miała miejsce trzydniowa impreza Citroën Centenary Event, podczas której odbędzie się parada samochodów. Organizatorzy spodziewają się tysiąca aut! To wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 2. czerwca.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Citroën Centenary Event, organizowany przez brytyjskie kluby samochodowe Citroëna i wspierany przez Citroën UK, odbędzie się w Coombe Park, niedaleko Coventry. Początek – w piątek 31 maja. Oczekuje się, że na wystawie pojawi się ponad 1.000 pojazdów reprezentujących sto lat marki Citroën. W niedzielny poranek (2. czerwca) impreza kończy się wielką paradą z Coombe Park do miasta, by stać się główną paradą MotoFest Coventry.

Samochody będą następnie pokazywane publiczności w centrum miasta Coventry, ilustrując bogatą 100-letnią historię słynnej francuskiej marki. Ekspozycja będzie się rozciągać od Muzeum Transportu, na terenie Katedry i na terenie Uniwersytetu, z czterema ikonicznymi pojazdami prezentowanymi wewnątrz samej Katedry. Citroën zaprezentuje również gamę modeli z obecnej linii, w tym flagowy nowy SUV C5 Aircross.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością bycia częścią MotoFest Coventry w tym roku. Festiwal jest nie tylko wydarzeniem pokazującym dziedzictwo, ale także prezentuje, co dzieje się w świecie motoryzacji teraz i czego się możemy spodziewać w przyszłości. Świętowanie naszego stulecia w Coventry to doskonały sposób na okazanie radości z naszej bogatej historii i spojrzenie w ekscytującą przyszłość marki. Równie mocno cieszymy się, że możemy pomagać wielu entuzjastom, którzy biorą udział w Citroën Centenary Event, dbając o nasze dziedzictwo i promując powiązania między właścicielami a marką” – powiedział Karl Howkins, dyrektor zarządzający Citroën UK.

Obchody stulecia są wyjątkową okazją dla wszystkich właścicieli Citroëna, aby wspólnie spędzić i świętować 100-lecie produkcji samochodów Citroën, podczas weekendu pełnego różnorodności. Każdy pojazd powiązany z Citroënem – z każdego roku – jest mile widziany, a kilkaset samochodów jest już zarejestrowanych do udziału w imprezie, zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i z całego świata. Centenary Event ma na celu pokazanie dziedzictwa marki i jej osiągnięć szerokiej publiczności, a my cieszymy się, że możemy to zrobić, mając udział w niezwykle popularnym Power Maxed MotoFest Coventry” – dodał Nigel Wild, dyrektor Citroën Centenary Event.

Jesteśmy zaszczyceni, że Citroën zdecydował się obchodzić swoje stulecie właśnie podczas Power Maxed MotoFest Coventry. Stulecie marki podczas Power Maxed MotoFest Coventry to fantastyczna okazja do świętowania bogatego dziedzictwa Citroëna i silnego i ścisłego związku firmy z samym miastem. Czekamy z wielką ekscytacją na paradę 1.000 samochodów, która zapewni spektakularny początek niedzielnego programu imprezy. Będzie to jeden z najważniejszych elementów tego, co stanie się kolejnym ekscytującym wydarzeniem Power Maxed MotoFest Coventry” – powiedział James Noble, dyrektor Power Maxed MotoFest Coventry Festiwal.

Power MotoFest Coventry to coroczny festiwal motoryzacyjny w sercu Midlands i świętujący wszystkie aspekty motoryzacji. Oferuje unikalną mieszankę konkurencyjnych sportów motorowych, w tym oficjalne rundy mistrzostw różnych serii wyścigowych, pokazy sportów motorowych, pokazy statyczne, muzykę na żywo i rozrywkę. Więcej znajdziecie pod adresem www.coventrymotofest.com.

Aby uzyskać więcej informacji lub wziąć udział w Citroën Centenary Event, odwiedźcie www.citroencentenary.org.uk.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o