Czy nowy Opel Astra będzie produkowany w Rüsselsheim?

0 43

Nowy Opel Astra pojawi się najprawdopodobniej w roku 2021. Niemiecka marka rozważa przeniesienie części produkcji nowej odsłony swojego kompaktu do fabryki w Rüsselsheim w Niemczech.

Zakład w Rüsselsheim zajmuje się obecnie produkcją modelu Insignia oraz Zafira Tourer, aczkolwiek montaż minivana ma zostać zakończony latem tego roku. Według niemieckiego Handelsblatt, Opel zamierza wykorzystać moce produkcyjne niemieckiej fabryki dla nowej Astry, której debiut jest planowany na rok 2021.

Montażem kompaktowego modelu, który jest drugim najlepiej sprzedającym się pojazdem marki Opel, zajmują się obecnie fabryki w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii oraz w Gliwicach. Według gazety Handelsblatt, Grupa PSA rozważa pewne przetasowania w lokalizacji produkcji kompaktu. Wymieniane są dwie opcje. Pierwsza to przydzielenie 75% produkcji Astry do Ellesmere Port i pozostałej części do Ruesselsheim. Drugi plan to przeniesienie większości produkcji na linie montażowe niemieckiego zakładu i pozostawienie w brytyjskiej fabryce tylko wersji z kierownicą po prawej stronie. Ze względu na brexit, drugi scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny. Decyzja ma zostać podjęta do końca przyszłego tygodnia.

W planach dotyczących Astry nie wymienia się zakładu w Gliwicach, nie ma również wzmianki o innym modelu, który miałby Astrę zastąpić.

Źródło: Handelsblatt, Echo

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o