Chat with us, powered by LiveChat

Czy Peugeot Nautic z 1926 roku to amfibia? Niezupełnie…

0 229

Peugeot Nautic z 1926 roku na pierwszy rzut oka przypomina amfibię, ale tak naprawdę w żegludze zupełnie się nie sprawdzi. Tajemniczy wehikuł przyciąga uwagę i właśnie w tym celu powstał – dla reklamy.

Peugeot Nautic na starych zdjęciach z lat 20 prezentuje się bardzo ciekawie, ale niech nie zwiedzie Was nadwozie przypominające amfibię. Model miałby marne szanse utrzymać się na wodzie, ponieważ nadwozie z przednią częścią wyprofilowaną w charakterystycznym kształcie, było jedynie atrapą. Za projekt modelu odpowiadał francuski inżynier, Lucien Rosengart.

Samochód powstał w roku 1926 roku w prostym celu: aby reklamować Peugeot Nautic, czyli dział marki, który był odpowiedzialny za produkcję łodzi. Pomysł promocji był sprytny i z pewnością przynosił efekty, bo któż nie zwróci uwagę na poruszającą się ulicami łódź? Pojazd miał atrapę śmigła silnika, koło ratunkowe oraz malutką kotwicę. Peugeot Nautic powstał na bazie modelu 181 B, niewielkiego rodzinnego samochodu, którego produkcja odbywała się w latach 1925 – 1928.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o