Dacia Day zbliża się

0 5

Setki właścicieli samochodów marki Dacia szykuje się już intensywnie do udziału w piątym Dacia Day w Wielkiej Brytanii. Ma to być największa z dotychczasowych impreza tego typu na Wyspach. Dacia Day 2017 odbędzie się w najbliższą niedzielę (27. sierpnia 2017) w Broughton Hall w Yorkshire.

Organizatorzy spodziewają się 800 właścicieli Dacii, w tym sporej części z rodzinami. Przewidziano 500 jazd testowych w czasie imprezy. Atrakcją Dacia Day 2017 będzie z pewnością zwiedzanie Broughton Hall, zwykle niedostępnej dla szerokiej publiczności.

Wstęp na Dacia Day jest oczywiście bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem. A piszemy o tym, bo przecież całkiem sporo Polaków przebywa w Wielkiej Brytanii i może akurat wśród naszych Czytelników są rodacy posiadający Dacie i użytkujący je na Wyspach. To dość prawdopodobne, bo od chwili, gdy Dacia rozpoczęła sprzedaż swoich aut w Wielkiej Brytanii (w 2013 roku) nabywców znalazło tam ponad 100.000 aut marki wchodzącej w skład Grupy Renault.

Jako ciekawostkę podajmy jeszcze, że organizatorzy oprócz 800 samochodów i sporego grona rodzin spodziewają się także… 100 psów! Wielu uczestników przyjedzie ze swoimi czworonogami i stąd specjalna fotografia w naszym serwisie ;-)

Podczas Dacia Day przewidziano oczywiście całą masę atrakcji dla wszystkich uczestników, bez względu na płeć i wiek. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości malowania twarzy, czy skakania w dmuchanych zamkach. Uczestnicy, którzy przyjadą z psami, będą mogli zająć się ich pielęgnacją na specjalnie wydzielonym terenie, a potem nawet wziąć udział w wystawie najlepszego przyjaciela człowieka.
Nie zabraknie rozmaitych degustacji i poczęstunków.

A dla miłośników marki kluby zrzeszające fanów zaprezentują rozmaite ciekawe modele Dacii. Zjadą się one z całego kraju, będzie to więc znakomita okazja, by obejrzeć nietuzinkowe Dacie w jednym miejscu.

Tegoroczny Dacia Day pozwoli też zapoznać się z najnowszą wersją Dustera. Takiego mniej więcej, jak ten przez nas niedawno testowany. Będzie można nie tylko spotkać się z ekspertami w dziedzinie poszczególnych modeli, ale nawet wypróbować Dustera 4×4 na torze off-roadowym.

Wśród gości znajdą się m.in. gwiazdy Ligi Rugby, której Dacia jest partnerem. Pojawią się Paul Sculthorpe oraz Kylie Leuluai. Poza tym na Dacia Day pojawią się wolontariusze z Bloodbikes team działającego w ramach SERV OBN – organizacji zajmującej się dostarczaniem krwi. Dacia wspiera tę organizację. Niedawno przekazała jej do użytkowania Dustera 4×4. Marka wspiera też Medical Detection Dogs, inną organizację charytatywną. Jej przedstawiciele również spodziewani są podczas Dacia Day 2017.

Silne poczucie wspólnoty jest jednym z powodów, dla których właściciele tak bardzo cenią Dacię. Cieszymy się z tego, że będziemy gospodarzem już piątego Dacia Day, największego w dotychczasowej historii. Spotkaliśmy się z wielkim odzewem w sprawie tegorocznej edycji. To fantastyczne, że mamy tak wielu chętnych do udziału w imprezie, która zapowiada się wspaniałym dniem dla każdego. Uwielbiamy, gdy wszyscy nasi klienci bawią się i dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi właścicielami Dacii” – powiedziała Louise O’Sullivan, szefowa Dacii w Zjednoczonym Królestwie.

Dacia Day wpisuje się w cykl wielu innych imprez marki organizowanych co roku latem. Pierwsze takie wydarzenie, Wielki Piknik Dacii, miało miejsce we Francji w 2008 roku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Dacia UK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o