Dacia Duster nowym samochodem papieża Franciszka

7 3 387

Papież Franciszek nie raz przekonywał duchownych, aby wybierali skromniejsze modele samochodów i w tę filozofię wpisuje się nowa Dacia Duster, która została dostarczona do Watykanu przez przedstawicieli Grupy Renault.

Czym charakteryzuje się papieska Dacia Duster? Samochód oferuje wprawdzie ten sam 5-miejscowy układ wnętrza co model seryjny, ale otrzymał zmodyfikowaną tylną kanapę, aby oferowała większą wygodę podczas przejazdów i parad. Pojazd posiada przeszklony dach i obniżony o 30 mm prześwit dla ułatwienia wsiadania i wysiadania. Jak w przypadku wszystkich papamobile, na dachu umieszczono szklaną konstrukcję przeznaczoną do wystąpień Jego Świątobliwości. Nadwozie Dustera jest oczywiście białe, z kolei wnętrze wykończone zostało beżową skórą.

Papieska Dacia Duster została przygotowana przez dział prototypów i zespół specjalnych potrzeb marki w Rumunii. Nie wiemy jakie wyposażenie znajduje się na pokładzie pojazdu, ale podejrzewamy, że niczego Franciszkowi nie zabraknie.

Podczas przekazania Dustera papieżowi obecni byli przedstawiciele Grupy Renault: Christophe Dridi, dyrektor zarządzający Grupy Renault w Rumunii oraz Xavier Martinet, dyrektor generalny włoskiego oddziału Grupy Renault.

„Dzięki podarunkowi dla Jego Świątobliwości Grupa Renault potwierdza swoje silne i stałe zaangażowanie w umieszczanie człowieka w centrum swoich priorytetów” – powiedział Xavier Martinet.

Papież Franciszek już wcześniej miał do czynienia z marką Dacia. W 2016 roku korzystał z modelu Logan podczas wizyty w Armenii, a w tym roku w Rumunii podróżował Dusterem. Być może był to nawet ten sam egzemplarz, który dostarczono do Watykanu.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
dfdsfsAliTrurl8LkAndrzej1 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Curatus
Gość
Curatus

W Polsce przeciętny ksiądz wybiera dwa modele – vw golfa i skodę octavię. Daci nie uświadczysz.

Andrzej1
Gość
Andrzej1

Chyba Lexusa i BMW serii 5. Peżoty Renówki i Golfy to nie dla polskich księży.

Lk
Gość
Lk

Curatus ma rację. Wśród kleru z PL królują golfy i oktawie. Lexusy i BMW może się znajdą, ale to rzadkość. Tak swoją drogą to podarunek dustera nie jest podarunkiem, tylko darmową reklamą, którą robi papież.

Trurl8
Gość
Trurl8

Jak dla mnie to antyreklama, że Renault (z laickiej Francji) popiera tę najbardziej zbrodniczą organizację w historii ludzkości, mającą na sumieniu około 100 mln istnień ludzkich, w imię bzdur o bozi, pastuszkach, stajence i osiołku.

Ali
Gość
Ali

Laicka? Popatrz dokładnie. Muzułmańska!

Trurl8
Gość
Trurl8

Francuzi są zlaicyzowani, ale wśród ludności napływowej faktycznie większość to muzułmani. Należy jednak pamiętać że Francja miała kolonie i to jest pokłosie.

dfdsfs
Gość
dfdsfs

Nie do końca prawda. Wierchuszka kościelna na markach nei oszczędza, 25 % proboszczów tez – i ich bardziej widać.
Ale dustery przy parafiach i klasztorach widziałem. Rzadko. ZA RZADKO.
Przy jednym klasztorze na miejscach dla zakonników stały duster, micra i jakeis stare clio.