Dacia i Renault triumfują. Duster, Sandero, Zoe i Alpine wyróżnione

0 1 733

Bardzo cieszymy się, że znów możemy wspomnieć o wyróżnieniach przyznanych naszym naszych ulubionym markom samochodów. Tym razem Dacia, Renault i Alpine mogą pochwalić się serią pięciu nagród, które zostały przyznane przez brytyjski magazyn motoryzacyjny What Car? Docenione zostały modele Duster, Sandero, Zoe i A110.

Konkurs Car of the Year organizowany każdego roku przez portal motoryzacyjny What Car? należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii, dlatego z tym większą przyjemnością wspominamy o zwycięstwach marek Dacia, Renault i Alpine.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Dacia Duster i Sandero

Marka Dacia zdobyła najwięcej punktów w kategoriach obejmujących samochody oferowane w przystępnej cenie. Sandero okazał się najlepszym miejskim samochodem do 10.000 funtów i to w dodatku już ósmy rok z rzędu. Pod względem ceny model nie ma sobie równych. Dacia Duster została uznana najlepszym rodzinnym SUV-em do 18.000 funtów. W ubiegłym roku model zdobył to samo wyróżnienie.

„Nie powinno nikogo dziwić, że Sandero jest naszym ulubionym samochodem za mniej niż 10.000 funtów, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że został nagrodzony przez What Car? już siedem razy w tej kategorii. Po raz kolejny nie pojawił się żaden samochód, który mógłby konkurować z Sandero w kwestii ceny” – powiedział Steve Huntingford, wydawca What Car?

Mówiąc o wygranej Dustera, wyjaśnił: „Kupujący, którzy potrzebują średniej wielkości SUV-a dla swojej rodziny, a których budżet jest napięty, pokochają Dacię Duster. Jak można spodziewać się po rumuńskiej marce, otrzymujemy wiele za niewielkie pieniądze. Samochód ma dużą ilość miejsca dla pasażerów i duży bagażnik. Wybierając preferowany przez nas turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra, otrzymasz samochód pełen werwy i ekonomiczny. Dzięki miękkiemu zawieszeniu dobrze sprawdza się szczególnie w mieście”.

Renault Zoe – najlepszym samochodem elektrycznym

Nowe Renault Zoe otrzymało dwie nagrody: dla najlepszego samochodu elektrycznego i najlepszego samochodu elektrycznego do 30.000 funtów. Zoe wyróżniono już siódmy rok z rzędu.

„Renault ZOE zostało nagrodzone w ubiegłym roku, ale wraz z nadejściem nowej generacji, poprawiono model do tego stopnia, że obecnie jest to najlepszy miejski samochód elektryczny na rynku. Dzięki nowej baterii zwiększył się realny zasięg do 192 mil, jest więc o ok. jedną trzecią większy niż w poprzednim modelu. Wnętrze jest bardziej eleganckie i pojazd dostarcza większej przyjemności z jazdy, żwawo przyspiesza i pozwala na opanowaną jazdę autostradą” – wyjaśnił zwycięstwo Renault Zoe, Steve Huntingford.

Alpine A110 z tytułem sportowego samochodu roku

Alpine A110 po raz kolejny zrobił wrażenie na dziennikarzach magazynu What Car? Model już drugi rok z rzędu otrzymał tytuł Sportowego Samochodu Roku. Zachwycił przede wszystkim dynamiczną jazdą i połączeniem sportowego prowadzenia z codziennym komfortem.

„Kluczem do wdzięku odrodzonego Alpine A110 jest jego waga piórkowa. Samochód ma masę o ćwierć tony niższą niż wielu rywali. To z kolei oznacza, że dla znakomitego prowadzenia, ​​jego zawieszenie nie musi być bardzo sztywne, opony zbyt szerokie, a silnik potężny. A110 jest niedościgniony wśród samochodów sportowych” – skomentował Steve Huntingford.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o