Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Duster nadal wielkim hitem a Dacia nabiera tempa pomimo spadku sprzedaży samochodów w Europie

4 351

Nowa Dacia Duster znajduje się nadal na szczytach list sprzedaży zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich a producent z Rumunii zwiększa produkcję. Dzieje się tak, pomimo początków kryzysu na rynku samochodowym. Pomimo tego, że sprzedaż aut w Europie się zmniejsza,  Dacia zyskuje.

Liczba nowych samochodów zarejestrowanych w Unii Europejskiej spadła o 0,4% w kwietniu 2019 roku oraz o 2,6% w okresie styczeń-kwiecień w porównaniu z analogicznymi okresami w ubiegłym roku, do 1,3 mln sztuk w samym kwietniu i 5,34 mln w pierwszych czterech miesiącach w roku. Mimo takich słabych wyników ogółem w całej branży, rejestracje nowych nowych samochodów Dacia na naszym kontynencie… wzrosły. I jest to wzrost bardzo duży bo aż o 13,4% rok do roku w okresie styczeń-kwiecień, do 196 000 sztuk.

Lepsza od SEATa

Udział marki Dacii w rynku wynosił w okresie styczeń-kwiecień 3,7% i aż 4% tylko w kwietniu, co oznacza, że Dacia jest lepsza od Seata i zbliża się do Hyundaia.

Duster hitem sprzedaży

Hitem sprzedaży marki jest nowa Dacia Duster. Zainteresowanie klientów trym modelem jest tak duże, że nadal czas oczekiwania może sięgać nawet 4-5 miesięcy dla niektórych odmian wyposażenia. Coraz więcej klientów decyduje się na wersję 150 KM ze znakomitym silnikiem 1.3 TCe, którą niedawno testowaliśmy.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
MariuszadfasfsdObywatel MKSeb Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seb
Gość
Seb

A to test Dustera z 1.3 Tce już się zakończył? Fajny ten test, taki nie za długi.

Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Test był jednodniowy, ale napisano że długodystansowy.

adfasfsd
Gość
adfasfsd

Pewnie robiony w Le Mans na torze 24 godzinnym…

Mariusz
Gość
Mariusz

Z taką pojemnością silnika to nie wróżę Triberowi popularności i popytu, co to Reno ma w głowie żeby takie silniczki pakować do samochodów?