Chat with us, powered by LiveChat

Dacia miała rekordowy rok a 2019 zapowiada się jeszcze lepszy!

0 1 781

Marka Dacia odnotowała w 2018 roku najwyższy zysk w swojej historii. Opublikowane niedawno sprawozdanie finansowe pokazuje, że strategia przyjęta wiele lat temu okazała się skuteczna a triumfy święcą takie modele jak Sandero i Duster.

Według danych zawartych w sprawozdaniu finansowym za 2018 r. Dacia odnotowała 31 grudnia zysk netto w wysokości 752,4 mln lei. W porównaniu z zyskiem netto w wysokości 539 milionów lei, który został zanotowany pod koniec 2017 roku, producent z Mioveni odnotował wzrost zysku netto nie mniejszy niż 40 procent, co jest po prostu imponujące! Warto w tym miejscu odnotować, że cały rynek nieco spadł w 2018. Dacia zaś zyskuje.

Obroty netto wzrosły do ​​24,72 mld lei

Wzór nie tylko zysk ale też obroty netto, które na koniec 2018 roku osiągnęły 24,72 mld lei. To ponad 1,5 miliarda więcej niż rok wcześniej. Największa część sprzedaży idzie na eksport. To aż 21 miliardów lei. Rynek rumuński kupił samochody o wartości około 3 mld lei.

Najważniejszym miejscem sprzedaży dla rumuńskiego producenta samochodów jest oczywiście rynek europejski. Rośnie też rynek azjatycki, który wyprzedził rynek rumuński, ze sprzedażą 3,3 mld lei.

Ponad pół miliona nowych samochodów

W 2018 roku w całej Europie sprzedano ponad 520 tysięcy aut. To wzrost o ponad 12% w stosunku do poprzedniego.

Nowa Dacia Duster i nowe Sandero na przedzie

Największa sprzedaż Dacii to samochody Sandero i Duster. Marka przygotowuje się do wprowadzenia następcy Sandero w 2020 roku.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o