Dacia Sandero najlepiej sprzedającym się modelem w Hiszpanii

1 2 741

W sierpniu Dacia Sandero była najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w Hiszpanii. Model wyprzedził o prawie 1000 egzemplarzy drugiego w rankingu Nissana Qashqaia.

Już trzeci miesiąc z rzędu najpopularniejszym samochodem w Hiszpanii była Dacia Sandero. Klienci wykupili z salonów 2620 egzemplarzy tego modelu. Rumuński hatchback pokonał drugiego w rankingu Nissana Qashqaia, dla którego zanotowano 1689 rejestracji. Trzecią pozycję zajął Opel Corsa z wynikiem 1682 sztuk. Najlepiej sprzedającymi się markami w sierpniu na rynku hiszpańskim był: Volkswagen (5524 rejestracje), a na drugim i trzecim miejscu uplasował się Peugeot ze sprzedażą 5473 sztuki i Seat (4817 sztuk). W okresie od stycznia do sierpnia faworytami były marki: Seat (79.792 sztuki), Peugeot (68.942 sztuki) i Volkswagen (64.647 sztuk).

Sprzedaż nowych pojazdów w Hiszpanii w sierpniu spadła o 30,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ma to związek ze zniżkami jakie oferowali producenci w roku ubiegłym przed wprowadzeniem nowych norm emisji WLTP. Liczba rejestracji samochodów osobowych na rynku hiszpańskim wyniosła w minionym miesiącu 74.490 egzemplarzy.

Sprzedaż pojazdów z silnikiem Diesla spadła o 50 procent do 20.223 sztuk. Udział w rynku tych pojazdów wyniósł 27,1%. Sprzedaż samochodów benzynowych zmniejszyła się o 24 procent do 44.065 sztuk, co stanowi 59,2% udziału w rynku, w porównaniu z 54 procentami w sierpniu roku ubiegłego.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Yhy Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yhy
Gość
Yhy

Nie ma się co dziwić, rozsądny moim zdaniem człowiek zamiast 5 / 8 letniego samochodu z półki średniej gdzie po zakupie już trzeba w niego sporo włożyć, kupi nową Dacie, komfort mniejszy, status dla nie których tez, ale do miasta co więcej potrzeba? Przewiezie tak samo z punktu A do B.