Chat with us, powered by LiveChat

Duster i Sandero sprzedają się jak świeże bułeczki. Dacia rośnie w siłę i płaci coraz lepiej

1 6 087

Zainteresowanie klientów nowym Dusterem oraz wysoka sprzedaż Sandero powodują, że Dacia odnosi ogromne sukcesy w Europie a w związku z tym rosną też zarobki w zakładach w Rumunii. Zakończone negocjacje nowego zbiorowego układu pracy przyniosły wzrost wynagrodzeń o ponad 100 euro w stosunku do poprzedniego okresu. To duża zmiana.

Sprzedaż Dacii rośnie w Europie pomimo kryzysu i spadku ogólnego wolumenu na całym rynku. Dlatego Dacia zatrudnia dzisiaj w Rumunii bezpośrednio aż 14.000 osób, a średnia płaca brutto wynosi około 800 EUR. Zgodnie z nowym układem zbiorowym minimalna płaca w Dacii wyniesie 530 EUR. Pracownikom Dacii udało się uzyskać podwyżkę pensji o około 100 EUR, w dwóch częściach, 400 RON od razu i kolejne 80 RON w październiku. Pracownicy na stanowiskach administracyjnych otrzymają również premię w wysokości 1.600 RON, podczas gdy pracownicy w fabryce otrzymają premię w wysokości 800 RON oraz premię specjalną w wysokości 400 RON we wrześniu.

Około 150 umów o pracę na czas określony zostanie przekształconych w umowy o pracę na czas niekreślony. Pracownicy Dacii otrzymali również specjalne zniżki na zakup nowych samochodów.

Sukcesu Dacii możemy pozazdrościć w Polsce, bo ocenia się, że Dacia generuje w Rumunii dodatkowe setki tysięcy miejsc pracy. Na fabryce korzysta również budżet państwa – duża część aut przeznaczona jest na eksport.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Michał Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

A u nas elektryka od 3 lat nie mogą zrobić _SYRENA miała być wskrzeszona i firma wzięła dotacje i zbankrutowala