Dacia świętuje produkcję 2 milionów silników TCe w Mioveni

3 3 092

Silniki TCe trafiły do produkcji w Mioveni w roku 2012. Po 7 latach od rozpoczęcia montażu fabryka Dacii ma powody do świętowania ponieważ z linii montażowych rumuńskiego zakładu zjechały już 2 miliony tych benzynowych jednostek napędowych.

Produkcję pierwszej generacji silników benzynowych TCe 90 rozpoczęto w fabryce w Mioveni w roku 2012. Pod koniec roku ubiegłego na linie montażowe wprowadzono drugą generację tych jednostek. W roku 2017, czyli po pięciu latach od rozpoczęcia produkcji zakład miał okazję pochwalić się produkcją pierwszego miliona napędów, a dwa kolejne lata wystarczyły do osiągnięcia kolejnego miliona. 2-milionowy silnik TCe o pojemności 1 litra o mocy 100 KM oraz momencie obrotowym 160 Nm będzie napędzał nową Dacię Duster.

„2 miliony pojazdów na świecie zostało wyposażonych w silniki produkowane w Rumunii, w fabryce w Mioveni. Niezależnie od tego, czy mówimy o modelach Dacia, Renault czy Nissan. Przydział tego dużego projektu jakim jest produkcja silników TCe fabryce Dacii, pokazuje umiejętności i profesjonalizm naszych zespołów. Chciałbym podziękować wszystkim za wkład w tę okrągłą liczbę i za uzyskane wyniki” – powiedział Mihai Alexa, dyrektor Dacia Mechanical and Chassis Plant.

80% produkcji silników TCe (TCe 90 i TCe 100) jest przeznaczonych na eksport. Napędzają takie modele jak: Dacia Logan, Logan MCV, Sandero, Sandero Stepway, Duster, Renault Clio IV i V, Twingo, a także Nissan Micra.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
GawełDriverBoli Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Boli
Gość
Boli

100 koni z litra po 100 tyś auto na złom

Driver
Gość
Driver

Toż to muł .Ford z litra wyciska 150KM

Gaweł
Gość
Gaweł

sam jesteś muł