Chat with us, powered by LiveChat

Dassault Systèmes kluczowym dostawcą zaawansowanego systemu dla grupy PSA

1 181

Francuska firma Dassault Systèmes ogłosiła, że koncern PSA uznał ją za kluczowego dostawcę. Wyróżnienie to czyni Dassault Systèmes pierwszym i jedynym dostawcą oprogramowania dla globalnej sieci ośmiu tysięcy dostawców PSA, który został uznany za preferowanego cyfrowego partnera koncernu w kontekście transformacji cyfrowej.

Dzięki Dassault Systèmes jako preferowanemu partnerowi cyfrowemu PSA, obie firmy angażują się w długoterminową współpracę z zamiarem wdrożenia platformy 3DEXPERIENCE jako kluczowego elementu umożliwiającego innowacje w działalności całej grupy. Podobnie jak wielu innych uznanych producentów samochodów, także koncern PSA musi zmierzyć się z wyzwaniami technologicznymi oraz dotyczącymi zrównoważonego rozwoju w czasie gdy cała branża motoryzacyjna zaczyna koncentrować się na bardziej ekologicznych, zelektryfikowanych, autonomicznych i regulowanych rozwiązaniach mobilnych. Wymaga to nowych sposobów projektowania, opracowywania, testowania, wytwarzania i dostarczania innowacyjnych wrażeń użytkowych. Platforma 3DEXPERIENCE pozwala podejść do tego wyzwania kompleksowo, dzięki czemu poszczególne organizacje należące do koncernu mogą wspierać ten proces tworzenia wartości.

– Dostawcy odgrywają ważną rolę w naszych planach strategicznych ukierunkowanych na przystosowanie się do nadchodzących ograniczeń emisji dwutlenku węgla, zamianę silników spalinowych na elektryczne oraz przejście z pojazdów kierowanych na autonomiczne – mówi Jean-Luc Perrard, główny specjalista ds. informatyki w koncernie PSA. – Firma Dassault Systèmes podziela naszą wizję dotyczącą wydajności i innowacyjności. Wskazując ją jako preferowanego partnera w transformacji cyfrowej, możemy przygotować się na zmiany, które obejmą każdy etap produkcji pojazdów.

PSA wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE od samego początku programu transformacji cyfrowej. Pozwoliła ona m.in. zwiększyć wydajność i poprawić współpracę między jednostkami badawczo-rozwojowymi, działami technicznymi i testowymi na całym świecie, co zapewniło Dassault Systèmes tytuł „Najlepszego dostawcy” w 2016 r. Łatwość obsługi platformy potwierdza fakt, że w ciągu roku od wdrożenia używa jej w pełni dwa tysiące pracowników OPLA, znajdującego się pod skrzydłami koncernu. PSA i Dassault Systèmes zamierzają współpracować przy kolejnych wdrożeniach, które poszerzą zakres wspomnianej transformacji i obejmą projekt ukierunkowany na zwiększenie zwinności i elastyczności produkcyjnej.

– Przez dziesięciolecia współpracy między PSA a Dassault Systèmes udało nam się wypracować prawdziwie partnerskie relacje i pomóc w przekształceniu koncernu w jeszcze silniejszego i bardziej innowacyjnego lidera rynku mobilności – mówi Olivier Sappin, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. – Jako preferowany partner cyfrowy PSA, w najbliższych latach możemy wzmocnić nasze relacje i pomóc w realizacji ambitnego celu koncernu, jakim jest pełna elektryfikacja jego wszystkich pojazdów do roku 2025. Współczesna era mobilności wymaga rewolucji w sposobie myślenia, a platforma 3DEXPERIENCE pozwoli koncernowi wdrożyć tę rewolucję w życie.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Nie należy też zapominać, że Dassault Systemes jest autorem chyba najbardziej zaawansowanego w świecie oprogramowania do wspierania projektowania inżynierskiego CAD/CAM o nazwie CATIA wszelkich najbardziej nawet skomplikowanych produktów. Korzystają z niego zarówno czołowe koncerny lotniczo-kosmiczne jak i samochodowe, zarówno europejskie, jak i amerykańskie i dalekowschodnie.