Najmocniejszy. Debiut nowego Peugeot 208 o mocy 350 KM!

2 9 154

Na rynku pojawił się nowy Peugeot 208, ale oczywiście z niecierpliwością czekamy na bardziej sportową wersję modelu. Zanim jednak zadebiutuje nowy 208 GTI możemy podziwiać wyścigową 208-kę o napędzie elektrycznym, która dysponuje mocą 350 KM.

Na imprezie w towarzystwie 600 zaproszonych gości zadebiutowała specjalna wersja Peugeot 208 opracowana dla zespołu Sylvain Pussier Competition. Pojazd będzie zmagał się w sezonie 2019/2020 na torach lodowych francuskiej serii Trophee Andros.

Wyścigowa 208-ka ma niewiele wspólnego z seryjnym konkurentem Renault Clio i Volkswagena Polo. Model został wyposażony w napęd elektryczny, ale zamiast 136 KM i 260 Nm, jakie oferuje Peugeot klientom w swoich salonach dealerskich, dysponuje mocą aż 350 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 1600 Nm. Podobnie jak wszystkie pojazdy Trophee Andros wykorzystuje napęd na cztery koła oraz podwozie rurowe o łącznej masie 1000 kg.

Do rywalizacji na lodzie powstały dwa egzemplarze Peugeot 208. Każdy z nich w zależności od kategorii otrzyma inne malowanie (zielone lub czerwone). Pierwsza runda rozpocznie się w dniach 7-8 grudnia na torze Alain Prost w Val Thorens.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
KoloLew Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lew
Gość
Lew

No i co niedowiarki?

Kolo
Gość
Kolo

Peugeot idzie jak burza. Najlepsza marka koncernu PSA obecnie.