Diesel powoduje raka ostrzega WHO i apeluje o ograniczenie emisji

6 25

Spaliny z silników diesla powodują raka, ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia. Już wcześniej mówiło się, że jest to czynnik sprzyjający chorobie, jednak po raz pierwszy wprost mówi się o konkretnym typie tej choroby.
Panel ekspertów doszedł do wniosku, że silniki diesla powodują raka płuc oraz pęcherza moczowego.

Wnioski oparte są na badaniach osób narażonych na podwyższony poziom spalin, takich jak górnicy, pracownicy kolei oraz kierowcy ciężarówek. Osoby z tej grupy mają o 40% zwiększone ryzyko zachorowania. Jednak jak podkreślają naukowcy, narażony jest każdy. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, część WHO, poprzednio określała diesla jako czynnik rakotwórczy. Rak jest bardzo groźną chorobą, z powodu której tylko w Polsce umiera ponad 100 tysięcy osób rocznie.

WHO apeluje o pilne ograniczenie emisji z diesla na świecie. Tymczasem w naszym kraju, podobnie jak w wielu miejscach w Europie, trwa odwrót od samochodów z tym silnikiem. Producenci spodziewają się, że w ciągu kilku najbliższych lat w ofercie pozostaną głównie silniki benzynowe.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
TedJózekSławekSólWypadowaGlifosatRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Jak na taką informację zareagują miłośnicy wszelakich dyzli, nawet tych ze znaczkiem BlueHDi? Najpewniej uznają, że ich to nie dotyczy, a w przypadku z problemów z pęcherzem moczowym w czasie jazdy dyzlem po prostu zatrzymają się gdzieś po drodze, albo na stacji paliwowej albo w przydrożnych krzakach i po kłopocie, przynajmniej na jakiś czas. Mówiąc zaś całkiem poważnie wydaje się, że silniki z zapłonem samoczynnym przynajmniej w samochodach osobowych odchodzą powoli do lamusa techniki. Tak wybierają nabywcy nowych samochodów w całej Europie, z nielicznymi wyjątkami co prawda, i raczej tego trendu nikt nie odwróci

SólWypadowaGlifosat
Gość
SólWypadowaGlifosat

Założenia Agenda 2030 czas wdrożyć w życie. Tak trzymać, towarzysze.

Sławek
Gość
Sławek

WHO i zdrowie śmiechu warte

Roman
Gość
Roman

No tak bo przecież zgodnie z tym jak wyżej to WHO ma uczyć kilkuletnie dzieci masturbacji! Tak przynajmniej widzi to PREZES i dlatego wołał na partyjnym konwentyklu „wara od naszych dzieci!”

Józek
Gość
Józek

Śmierć Diesla co za bzdury kto truje środowisko ? Osobówki kolejna bzdura czy któryś z piszących artykuły redaktor choćby wspomniał kiedy koncerny produkujące ciężarówki przejdą na silniki benzynowe? A może statki też na benzynę będą pływać ? Idioci trzepnijcie się w łeb osinowym kółkiem , osobówka Reno 1,5 dCi spala 5 l na 100km,Ciężarówka czy to Mercedes,Mam,czy Kamaz z ładunkiem nie mniej jak 40l na 100km i kto tu truje środowisko !!! Że nie wspomnę o statkach pływałem jako mechanik na kontenerowych taki 220 m 56 tys BRT.spala 30 ton mazutu na dobę czy ktoś na oceanie sprawdza czy ma… Czytaj więcej »

Ted
Gość
Ted

Popatrzcie lepiej na jedzenie, jedna chemia od nasion GMO, przez chemizacje upraw i chowu zwierząt, skończywszy na produkcji żywności. To prędzej ludzi zniszczy.