Chat with us, powered by LiveChat

Donald Trump uważa, że marka Renault wciąż jest oferowana w USA

4 2 315

Marka Renault nie jest obecna w Stanach Zjednoczonych od 30 lat, ale prezydent USA, Donald Trump, sądzi inaczej.

W zeszłym tygodniu podczas przemówienia na temat praktyk handlowych pomiędzy Europą i USA Donald Trump wspomniał francuską markę Renault tak, jakby wciąż oferowała swoje produkty w Stanach Zjednoczonych. Prezydent cofnął się w czasie o jakieś 30 lat.

„Stawiają ogromne bariery dla naszej działalności w Europie” – powiedział Trump. – „Bardzo trudno dostać nasze produkty rolne, bardzo trudno dostać nasze samochody, a mimo to wysyłają Mercedesa, BMW, Volkswagena, a w przypadku Francji, Renault”, które wymówione zostało przez prezydenta jako Ren-alt ;-)

Francuski producent wycofał się z rynku USA w roku 1989 i w najbliższym czasie nie planuje powrotu, ale rozumiemy, że było to dawno i można o tym zapomnieć ;-) Koncern zamierza skupić się raczej na rozwoju w Chinach i Rosji. Firma oferowała za oceanem takie modele jak R5, które było nazywane LeCar, R11 znane jako Renault Encore, a także R9 i Renault 18.

Powrót na rynek amerykański planuje natomiast inny francuski koncern, Grupa PSA, która rozpoczęła już działalność oferując pojazdy w ramach carsharingu. W najbliższych latach zamierza przywrócić do Stanów markę Peugeot.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
janLutexas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

Biznes nie lubi pół środków, jeżeli koncepcja oferty modelowej będzie jak w Chinach to w USA nie wypali tym bardziej. Taki powrót trzeba potraktować śmiertelnie poważnie, czy PSA jest gotowe na takie decyzje? Jedną z nich to produkcja aut na miejscu, czy postawią na USA zamiast na Afrykę Północną?

texas910gus
Gość
texas910gus

Proszę mnie wyprowadzić z błędu ale w USA nie istnieje marka która oferuje auta na szeroka skalę bez produkcji ich tam. Korea, Niemcy i Japonia, wszystkie marki z tych krajów mają fabryki w USA. Chyba że nie chodzi o sprzedaż na tak małą skalę, która w ogólnym rozrachunku sprzedaży będzie dla PSA praktycznie pomijalna, tylko wtedy po co to wszystko?

Lu
Gość
Lu

Może chodziło o produkty militarne albo rolnicze?

jan
Gość
jan

Każdy naród ma takiego prezydenta, na jakiego zasługuje.