Chat with us, powered by LiveChat

Dongfeng rozważa sprzedaż udziałów w Grupie PSA

1 2 550

Chiński koncern Dongfeng Motor rozważa sprzedaż swoich udziałów w Grupie PSA (Peugeot, Citroen, Opel, DS) ze względu na spowolnienie na światowym rynku motoryzacyjnym.

Dongfeng Motor jest jednym z największych akcjonariuszy koncernu PSA obok państwa francuskiego i rodziny Peugeot. Według informacji opublikowanej przez Bloomberg chiński producent analizuje możliwości zmian w udziałach we francuskiej Grupie. Ze względu na osłabienie na globalnym rynku motoryzacyjnym chińska firma bierze pod uwagę sprzedaż części lub całości swoich udziałów, czyli 12,2% o wartości 2,2 mld euro. Uzyskane w ten sposób fundusze pozwolą na inwestycje w pojazdy elektryczne oraz autonomiczną jazdę. Po ogłoszeniu informacji o potencjalnej sprzedaży udziałów wartość akcji Dongfeng Motor wzrosła o 7,2%.

Chiński producent i PSA posiadają spółkę joint venture (Dongfeng Peugeot Citroen Automobiles) w Chinach, która zajmuje się produkcją samochodów na rynek Państwa Środka. Firma planuje koordynację z francuską Grupą, aby w przypadku sprzedaży udziałów zachować dobre relacje z partnerem. Na razie koncern PSA nie komentuje doniesień.

Źródło: Bloomberg

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
ToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

uuu czyżby koniec PSA w Chinach? Sprzedaż tam spadła o 70% ponad i nie widać oznak poprawy