Chat with us, powered by LiveChat

DS 7 Crossback na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym

0 4

Od 31. stycznia do 4. lutego bieżącego roku w Paryżu odbywać się będzie 33. edycja Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego. Poprzedzi ona nieznacznie targi aut klasycznych Retromobile, acz obie imprezy odbywać się będą w różnych miejscach. Impreza, o której dziś piszemy, odbędzie się przez obiektem powszechnie znanym. To Hôtel des Invalides niedaleko Pól Marsowych, na których stoi Wieża Eiffle’a. A na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym będzie można obejrzeć m.in. SUV-a DS 7 Crossback.

Ale będzie to samochód wyjątkowy. Bo choć marka DS Automobiles pokaże na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym także zwykłe, dostępne dla klientów DS 7 Crossback, to zaprezentuje też model wyjątkowy. Będzie to DS 7 Crossback Présidentiel – samochód, którym obecny prezydent Republiki Francuskiej, Emmanuel Macron, poruszał się w dniu objęcia urzędu.

Francuska marka przygotowuje też dwa egzemplarze DS 7 Crossback do jazd próbnych. Będą to samochody w wersjach DS Opera i DS Performance Line. Najlepiej wszak przekonać się osobiście, jak dopracowanym samochodem jest ten SUV. SUV, o którego zadbali nie tylko konstruktorzy i projektanci, ale też rzemieślnicy przygotowujący poszczególne detale wnętrza.

DS 7 Crossback Présidentiel, którego będzie można zobaczyć na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym, wpisuje się w linię modeli Citroëna przygotowywanych dla prezydentów Republiki Francuskiej. Były to przede wszystkim DS Présidentiel i SM Présidentiel. Jeśli chodzi o DS 7 Crossback Présidentiel, to pokazano go 14. maja 2017 roku. Teraz, w Hôtel des Invalides, pojawi się rzadka okazja obejrzenia tego samochodu.

DS 7 Crossback Présidentiel jest polakierowany na atramentowy kolor. Ma składany dach oraz elementy identyfikacyjne, np. sygnaturę République Française oraz miejsce na zamocowanie flagi. Wnętrze w czarnej tonacji Art Leather przygotowała renomowana paryska firma Atelier Maury. Auto posadowione jest na 20-calowych kołach.

Zwykły, dostępny dla klientów DS 7 Crossback, oferowany jest w różnych wersjach wykończenia. Nazwano je na cześć ważnych dla Francji miejsc Paryża – miasta, gdzie narodziła się marka DS Automobiles. To DS Bastille, DS Rivoli, DS Opéra i DS Faubourg. Auto przygotowywano bardzo starannie także od strony technicznej – w wyposażeniu znajdzie się m.in. DS Connected Pilot. To element stanowiący przedsmak samochodów autonomicznych. Do tego aktywne zawieszenie (DS Active Scan Suspension) godne XXI wieku, czy DS Night Vision, system zapewniający naprawdę bezpieczne poruszanie się po zmroku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: DS Automobiles

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o