DS 9 – SIŁA ELEGANCJI (blisko 120 zdjęć i video)

326
UDOSTĘPNIEŃ
262
ODSŁON

Zobacz również

DS 9 to duży sedan nowej generacji przeznaczony na rynki całego świata.

Wysoce wyrafinowany i zaawansowany technologicznie DS 9 ucieleśnia francuską doskonałość marki DS na zmieniającym się rynku motoryzacyjnym.

DS 9 ma doładowywany ze źródła zewnętrznego napęd hybrydowy E-TENSE, aby spełniać wymagania przyszłych światowych i lokalnych przepisów dzięki możliwości jazdy bez emisji CO2.

Po modelach DS 7 CROSSBACK i DS 3 CROSSBACK, oferta młodej francuskiej marki premium wzbogaca się o duży, luksusowy sedan. DS 9 potwierdza know-how, styl, wyrafinowanie oraz zaawansowane technologie marki DS.

Pełne inspiracji kształty DS 9 są wyrazem idealnego połączenia bogatego dziedzictwa, unikatowego know-how i zaawansowanych technologii. DS 9 to zaproszenie do ponownego odkrycia francuskiej doskonałości w motoryzacji…

Elegancja smukłej sylwetki

Z 4,93 m długości i 1,85 m szerokości, osadzony na dużych kołach o średnicy 690 milimetrów, DS 9 jest najbardziej imponującym sedanem w swojej klasie. Zbudowany jest na nowej wersji platformy EMP2, z niespotykanym wcześniej rozstawem osi, dzięki któremu pasażerowie z tyłu zyskują więcej miejsca. Smukłą sylwetkę DS 9 podkreśla nadwozie z opadającą na podobieństwo fastbacków linią dachu.

Ten trójbryłowy sedan nawiązuje do kanonów stylistycznych DS Automobiles, z przodem pełnym wyrazu i grillem DS WINGS z trójwymiarowym diamentowym motywem, który dodaje charakteru.  Na masce pojawia się giloszowana listwa z charakterystycznym dla DS wzorem „Clous de Paris”. Technika ta, stanowiąca dotychczas wyróżnik wnętrza kabin DS, po raz pierwszy została przeniesiona na nadwozie.

Ukłonem w stronę modelu DS z 1955 roku są „rożki” umieszczone przy tylnej krawędzi dachu DS 9. Kultowe „rożki” w unowocześnionym kształcie spełniają teraz rolę wyjątkowych bocznych świateł pozycyjnych, które sygnalizują przejazd DS 9.

Elegancję DS 9 podkreśla płynna linia nadwozia, biegnąca nieprzerwanie od osłony chłodnicy poprzez maskę, przednią szybę i dach, aż po pokrywę bagażnika. Boki nadwozia są gładkie, z napiętą boczną linią, biegnącą od reflektorów do tylnych świateł. Charakter samochodu podkreślają chowane klamki drzwi w kolorze nadwozia i czarny dach, który uwydatnia siłę elegancji DS 9.

Z tyłu nadwozia również widać wolę połączenia wszystkich elementów w jedną całość. Powierzchnie tylnych błotników, zderzak i pokrywa bagażnika są ze sobą płynnie połączone. Wbudowane w tę powierzchnię tylne, precyzyjnie zarysowane światła z motywem łusek, kontrastują i tworzą efekt 3D, który przykuwa wzrok.  Podkreślają je boczne, chromowane elementy ozdobne, które są ukłonem w stronę wystroju legendarnego francuskiego nadwozia z lat 30. XX w. Niezwykle wąskie trzecie światło stopu poszerza optycznie tył samochodu i wizualnie wydłuża tylną szybę.

E-TENSE – moc i komfort hybrydy

DS 9 będzie oferowany od samego początku z hybrydowym napędem plug-in E-TENSE, który składa się z turbodoładowanego silnika benzynowego PureTech oraz silnika elektrycznego, a dzięki akumulatorowi o mocy 11,9 kWh jest w stanie przejechać   od 40 do 50 km (WLTP) przy zerowej emisji.

Napęd elektryczny współpracuje z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i osiąga maksymalną moc 80 kW (110 KM) i 320 Nm momentu obrotowego. Służy do ruszania z miejsca, do przyspieszania w całym zakresie prędkości samochodu oraz do jazdy w trybie zerowej emisji z prędkością do 135 km/h. Tryb elektryczny jest domyślnym trybem przy każdym ruszaniu z miejsca. Drugim trybem jest tryb hybrydowy, który automatycznie wybiera źródło energii i jazdę w trybie w 100% elektrycznym, w 100% spalinowym lub w trybie wykorzystującym równocześnie obydwa źródła energii, jeśli sytuacja tego wymaga. Przełączanie trybów jest niewyczuwalne dla pasażerów. Tryb Sport E-TENSE umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej mocy napędu elektrycznego i spalinowego poprzez zmianę charakterystyki pracy pedału przyspieszenia, skrzyni biegów oraz zawieszenia o zmiennej i sterowanej elektronicznie sile amortyzacji. Zwiększa przyjemność prowadzenia i dynamikę jazdy.

DS 9 jest wyposażony w system odzyskiwania energii, który działa po zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia i w fazach hamowania oraz doładowuje w czasie jazdy akumulator trakcyjny. Ponadto funkcja E-Save umożliwia utrzymywanie naładowania akumulatora trakcyjnego na poziomie, który pozwala na pokonanie części trasy w trybie zeroemisyjnym (kilka poziomów do wyboru), np. gdy kierowca wie, że wjedzie do centrum miasta. Pokładowa ładowarka 7,4 kW umożliwia za pomocą kabla dostarczanego z samochodem, naładowanie akumulatora w ciągu 1 h 30 minut z publicznego lub domowego terminala.

Gama napędów E-TENSE i benzynowych

Gama hybrydowych jednostek napędowych będzie się opierała na wersji E-TENSE o mocy 250 KM z napędem na przednią oś oraz dostępnej w późniejszym czasie wersji o mocy 360 KM z inteligentnym napędem na cztery koła.

W ofercie znajdzie się również wersja z silnikiem benzynowym PureTech o mocy 225 KM. Wszystkie modele będą wyposażone w automatyczną, ośmiostopniową skrzynię biegów.

DS LOUNGE – francuski luksus w podróży

DS Automobiles oferuje pasażerom DS 9 w wersji DS LOUNGE całe swoje unikatowe know-how.

We wnętrzu z wyszukanymi, szlachetnymi materiałami zastosowanymi na dużych powierzchniach, z deską rozdzielczą pokrytą skórą Nappa i fotelom obitym także w całości skórą Nappa z motywem bransoletki zegarka jest widoczna dbałość o każdy szczegół. Przełączniki w kształcie szlifowanego kryształu, Alcantara® na całej powierzchni dachu, osłony przeciwsłoneczne i uchwyty na dłoń obszyte skórą zachęcają, aby ich dotknąć i doświadczyć całkiem nowych doznań.

Dzięki dużemu rozstawowi osi, który ma aż 2,90 m, DS 9 oferuje mnóstwo miejsca na tylnych siedzeniach. Po raz pierwszy w tej klasie samochodów tylne siedzenia są podgrzewane, wentylowane i wyposażone w funkcję masażu. Środkowy podłokietnik przyczynia się do ogólnego poziomu komfortu, z elementami zapożyczonymi z wyższego segmentu, które obejmują skórzane obicie, schowki wyposażone w gniazda USB, elementy sterowania fotelami z funkcją masażu oraz przełączniki wielokolorowego oświetlenia ambientowego.

DS 9 proponuje nową definicję indywidualnego komfortu, w którym wszystkie parametry można zmieniać dla zapewnienia każdemu pasażerowi optymalnych warunków podróży. Dzięki temu każdy z pasażerów sam decyduje o własnym komforcie w kabinie.

Personalizacja poprzez „Inspiracje DS”

Komfort godny pierwszej klasy wynika również z możliwości personalizacji dzięki „Inspiracjom DS”. Każde wnętrze, które nosi nazwę jednej z kultowej dzielnicy Paryża, tworzy odrębny świat z siedzeniami obitymi skórą lub Alcantarą®. Wyjątkową dbałość o szczegóły odzwierciedlają bogate możliwości, takie jak skórzana, groszkowana tapicerka siedzeń w Inspiracji DS BASTILLE, czy Inspiracji DS RIVOLI, czarna Alcantara® dla Performance Line i tapicerka ze skóry nappa Art Rubis  z kultowym motywem bransoletki zegarka w Inspiracji DS OPERA. W tej wersji premium kierownica jest pokryta w całości czerwoną skórą Rubis, a wnętrze można dobrać w ośmiu dostępnych kolorach, które pozwalają na stworzenie luksusowego otoczenia.

Dbałość o szczegóły, widoczna w precyzyjnym wykończeniu każdego elementu pozwala użytkownikom cieszyć się perfekcją francuskiego know-how. Przykładem są przełączniki z motywem szlifowanego kryształu, perełkowy ścieg przeszyć na siedzeniach, który dyskretnie podkreśla motyw bransoletki zegarka, oraz elementy ozdobne na desce rozdzielczej i płatach drzwi. Elementy sterowania na środkowej konsoli są ozdobione giloszowanym motywem „Clous de Paris”, który jest hołdem dla kultowego i prestiżowego francuskiego producenta zegarków oraz nawiązuje do umieszczonego na szczycie deski rozdzielczej zegarka marki B.R.M.

Komfort akustyczny

Komfort akustyczny, będący owocem badań prowadzonych od początku powstania marki, osiągnął jeszcze wyższy poziom dzięki rozwiązaniom, które tłumią dźwięki pochodzące z zewnątrz. Służą temu akustyczne, klejone szyby i nadwozie z łączeniami spawanymi lub klejonymi, które eliminują wszelkie drgania. Przyjemność podróżowania zwiększa system nagłośnienia Hi-Fi FOCAL Electra®, opracowany specjalnie dla DS 9, z nowymi osłonami ze stali nierdzewnej dla głośników wysokotonowych spośród zestawu czternastu głośników zamontowanych w kabinie.

Zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION

W zawieszeniu DS ACTIVE SCAN SUSPENSION o zmiennej i sterowanej elektronicznie sile amortyzacji czołowa kamera skanuje drogę, natomiast czujniki przechyłu, mierniki przyspieszeń oraz czujniki pracy zawieszenia wykrywają wszystkie ruchy i przekazują sygnały do systemu, który przygotowuje każde koło do nierówności nawierzchni, zwiększając bezpieczeństwo i przyjemność prowadzenia, a także komfort podróżowania. Zawieszenie DS Automobiles na miarę XXI wieku, to połączenie dyskretnego komfortu dużego luksusowego sedana z dynamiką sportowego coupé GT.

Coraz więcej technologii

Oprócz tego, co oferuje wersja DS LOUNGE, będąca najwyższym standardem w tej klasie samochodów, DS 9 jest też wyposażony w wiele zaawansowanych technologii, którym pozostałe modele z gamy DS zawdzięczają wyjątkową pozycję.

DS DRIVE ASSIST

DS 9 z systemem DS DRIVE ASSIST umożliwia kierowcy jazdę w trybie półautonomicznym poziomu drugiego, który zachęca do bardziej bezpiecznego podróżowania w najwyższym komforcie. Prędkość samochodu jest regulowana w zależności od warunków jazdy. System utrzymuje precyzyjnie położenie DS 9 na pasie ruchu za sprawą układu kierowniczego, zgodnie z życzeniem kierowcy. Działa przy prędkości do 180 km/h (w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju). Steruje za kierowcę prędkością i kierunkiem jazdy, zapewniając bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

Prędkością samochodu steruje aktywny tempomat w połączeniu z systemem wyłączania i uruchamiania silnika. System jest szczególnie przydatny podczas jazdy w korkach: samochód automatycznie rusza z miejsca, jeśli czas zatrzymania nie przekracza 3 s. W przypadku zatrzymania na dłużej niż 3 s, wystarczy wcisnąć przycisk uruchamiania  lub pedał przyspieszenia, aby ponownie ruszyć z miejsca.

Kamera pokładowa systemu DS DRIVE ASSIST rozpoznaje ciągłe i przerywane linie na drodze. Podczas jazdy stale analizuje obraz przed samochodem i rozpoznaje poszczególne sytuacje. Pozwala na utrzymanie samochodu na właściwym pasie, w miejscu wyznaczonym przez kierowcę. Jeśli kierowca chce przejąć kontrolę nad samochodem, może anulować korektę systemu, przytrzymując mocno kierownicę. System przestaje korygować tor jazdy, gdy kierowca włączy kierunkowskaz. System można włączyć od 30 km/h. Następnie pozostaje aktywny w przedziale od 0 do 180 km/h.

DS PARK PILOT

W razie potrzeby zaparkowania, funkcja DS PARK PILOT wykrywa wolne miejsce, gdy samochód przejeżdża obok z prędkością do 30 km/h. Wówczas kierowca zaznacza na ekranie dotykowym zamiar zaparkowania prostopadle bądź równolegle. Ma do wykonania tylko jeden ruch – musi przytrzymać przycisk Park i poczekać aż samochód sam zaparkuje. Przyspieszanie, hamowanie i kierowanie samochodem jest automatyczne, zarówno przy wjeżdżaniu, jak i wyjeżdżaniu z miejsca postojowego.

DS SAFETY

Na długich trasach zła widoczność lub chwila nieuwagi mogą stwarzać zagrożenie. Dla większego bezpieczeństwa jazdy powstał system DS SAFETY, który obejmuje sześć głównych funkcji: DS NIGHT VISION, DS DRIVER ATTENTION MONITORING, DS ACTIVE LED VISION, system kontroli martwego pola, system awaryjnego hamowania i rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych.

DS NIGHT VISION

System DS NIGHT VISION ułatwia ocenę sytuacji na drodze w nocy. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych i zwierzęta na drodze w odległości do 100 m przed samochodem. Kierowca widzi na cyfrowym zespole zegarów w podczerwieni otoczenie samochodu (na przedłużeniu osi pola widzenia) wraz z obramowanymi na żółto i czerwono zagrożeniami. Dzięki temu może w porę zareagować.

DS DRIVER ATTENTION MONITORING

Za pośrednictwem kamery na podczerwień umieszczonej nad kierownicą oraz drugiej kamery w górnej części przedniej szyby, system DS DRIVER ATTENTION MONITORING kontroluje oznaki zmęczenia kierowcy: oczy (mruganie powiekami), twarz (kierunek spojrzenia) i ruchy głowy, które sygnalizują spadek uwagi, oraz tor jazdy względem oznakowania poziomego na drodze (odchylenia od toru jazdy i kontry wykonywane przez kierowcę). Z chwilą wykrycia odchyleń od normy któregoś z tych czynników – nieliniowych i chaotycznych ruchów, bądź mrugania oczami, które są oznaką zmęczenia kierowcy – system włącza automatycznie sygnał dźwiękowy i wyświetla komunikat na centralnym ekranie, zarówno w dzień jak i w nocy.

DS ACTIVE LED VISION

Oprócz światła przyjemnego dla oczu, DS ACTIVE LED VISION dostosowują szerokość i zasięg wiązki do warunków na drodze i prędkości. Możliwych jest pięć włączanych automatycznie trybów oświetlenia: Parking, Town Beam (zwiększona szerokość wiązki od piątej sekundy jazdy), Country Beam (wiązka skupiona na strefie przed samochodem przy prędkościach powyżej 50 km/h), Motorway Beam (zwiększenie zasięgu przy prędkościach powyżej 110 km/h), Adverse Weather (zwiększona moc modułów oświetleniowych i zmniejszone natężenie wiązek głównych reflektorów). Dodatkowo oferowane są światła doświetlające zakręty i funkcja High Beam, która automatycznie przełącza światła drogowe i mijania. Dzięki lepszemu i sięgającemu dalej oświetleniu drogi i poboczy, zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

DS SMART ACCESS

DS SMART ACCESS umożliwia „zdematerializowanie” kluczyka do DS 9 poprzez przeniesienie wszystkich praw dostępu na twój smartfon. Po odblokowaniu drzwi, wbudowane klamki wysuwają się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Możesz otworzyć drzwi i uruchomić silnik. Uprawnienia można przenieść, nawet zdalnie, na pięć innych smartfonów… Aplikacja MyDS App otwiera podwoje do świata samochodów współużytkowanych. Funkcja umożliwia przeniesienie uprawnień dostępu i uruchamiania DS 9 na inny smartfon w określonych przedziałach czasowych. System bazuje na protokole Bluetooth® i jest aktywny nawet tam, gdzie nie ma zasięgu sieci GSM.

Nieustannie powiększający się rynek

DS 9 jest światowym projektem, stworzonym we Francji i produkowanym w Chinach. Rozpoczęcie sprzedaży jest zaplanowane na drugą połowę 2020 r.

Zapamiętaj!

DS Automobiles z modelem DS 9 wkracza na rynek luksusowych sedanów.

DS 9 w wersji DS LOUNGE wprowadza francuski luksus do wnętrza sedana z segmentu D.

DS 9 oferuje wiele zaawansowanych technologii – wersje E-TENSE, hybrydy plug-in o mocy do 360 KM z napędem na cztery koła i możliwość jazdy półautonomicznej.

DS 9 pragnie wyznaczać najwyższe standardy w zakresie elegancji i wyrafinowania, nawiązując modelu DS z 1955 roku oraz samochodów koncepcyjnych marki.

Béatrice Foucher, dyrektor generalna DS Automobiles

Od powstania marki DS w 2015 roku naszym pracownikom przyświecał jeden cel – chcieliśmy stworzyć luksusowego sedana we francuskim stylu. Nasza ambicja ucieleśnienia francuskiego know-how w dziedzinie luksusu w samochodach, wymagała stworzenia nowego modelu w segmencie prestiżowych sedanów. Zamysł wprowadzenia francuskiego stylu do świata samochodów znajduje dziś odzwierciedlenie w modelu DS 9.

Wiemy, że w tej kategorii samochodów klienci czekają na taką markę, jak nasza. Wykorzystaliśmy w pełni nasze know-how, aby DS 9 stał się wyznacznikiem najwyższego standardu komfortu, stylu, elegancji i awangardy. Ten projekt zmobilizował całą naszą załogę, ponieważ był przedmiotem marzeń wszystkich, którzy na co dzień budują markę DS. Dali z siebie wszystko, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju model z osobowością typową dla marki DS.

W przypadku sedanów wygląd ma ogromne znaczenie. Stworzyliśmy model DS 9, aby zaskakiwał i przyciągał uwagę. DS 9, przeznaczony na rynki całego świata, powstał we Francji zgodnie z korzeniami marki DS i w pełni wpisuje się w linię modeli DS wprowadzonych na rynek od dnia powstania marki. Dzisiaj jesteśmy dumni z wprowadzenia DS 9 na drogi całego świata!”.

Thierry Metroz, dyrektor stylu marki DS

Biuro projektowe DS DESIGN STUDIO PARIS od początku kierowało się ambicją stworzenia dużego sedana, w zgodzie z najczystszą francuską tradycją projektowania nadwozi. Ta ambicja nabiera dziś realnego kształtu w modelu DS 9.

Jego sylwetka tworzy ciągłą, niczym niezakłóconą linię, począwszy od przedniej krawędzi maski, po klapę bagażnika. Boki samochodu są gładkie, subtelnie zarysowane, z klamkami w kolorze nadwozia, które są idealnie wkomponowane i chowane w drzwiach. Reflektory łączy z tylnymi światłami czysta, wyraźna linia, dzięki której sylwetka nadwozia jest bardziej prężna. Charakterystyczne „rożki”, wzorowane na modelu DS z 1955 roku, w podobny sposób optycznie wydłużają dach i pełnią rolę bocznych świateł pozycyjnych.

Podkreśliliśmy oś symetrii maski giloszowaną, metalową listwą ozdobną, nawiązującą bezpośrednio do naszych ostatnich modeli koncepcyjnych. Dla modelu DS 9 jest ona unikatowym elementem, który umożliwia natychmiastowe rozpoznanie samochodu.

Tył nadwozia urzeka płynnymi kształtami. Tylne błotniki, zderzak i klapa bagażnika łączą się w jedną harmonijną całość. Wąskie, precyzyjnie zarysowane tylne światła tworzą jednolitą powierzchnię. Budują silny kontrast, wprowadzając element głębi i trójwymiarowości. Oprócz czysto technologicznych, charakterystycznych akcentów z motywem łusek, oprawę świetlną współtworzą również sekwencyjne światła kierunkowskazów. Całość podkreślają boczne, chromowane elementy ozdobne, które są ukłonem w stronę legendarnych francuskich nadwozi z lat 30. XX wieku.

DS 9 zapoczątkowuje nową epokę w zakresie wystroju wnętrza. Przewodnim założeniem tej koncepcji jest pionowy układ linii, który daje efekt prestiżu i elegancji. Pionowy układ podkreśla również optycznie szerokość samochodu. To wrażenie dodatkowo potęguje niskie zawieszenie i obniżony dach. Całości towarzyszy starannie dopracowana oprawa świetlna, prowadząca od drzwi do deski rozdzielczej, do wyboru w ośmiu kolorach.

Wierni genom marki DS chcieliśmy stworzyć wzorcowego sedana, odpowiadającego kanonom segmentu. Wierni duchowi awangardy, który nas inspiruje, niektóre z nich zmieniliśmy”.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

DS AUTOMOBILES

DS Automobiles to marka premium Groupe PSA, która istnieje na rynku od 2015 roku. Ambicją marki jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom i awangardowemu podejściu, DS podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 roku.

Zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących oryginalnych samochodów wyposażonych w najnowsze zdobycze technologii, modele DS drugiej generacji łączą w sobie wyrafinowanie i zaawansowaną technologię. SUV-y DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9 tworzą nową gamę marki DS, która docelowo będzie składała się z sześciu modeli oferowanych również w wersji zelektryfikowanej E-TENSE.

W 100% elektryczny DS 3 CROSSBACK E-TENSE i hybryda plug-in DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 o mocy 300 KM, z napędem na cztery koła, która emituje zaledwie 30 g CO2 na kilometr, są owocem zdobytego przez markę DS know-how ukoronowanego zwycięstwem w Mistrzostwach Świata Formuły E w kategoriach kierowców i zespołów w sezonie 2018/2019.

Obecna w 39 krajach marka DS rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje 400 punktów sprzedaży DS STORES i DS SALONS na całym świecie.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Gorące wiadomości wprost na Twój e-mail


trzy razy w tygodniu, wprost do Twojej skrzynki

Galeria