DS Techeetah i Jean-Éric Vergne Mistrzami Świata Formuły E!

0 131

Na koniec sezonu pełnego intensywnej i wyrównanej rywalizacji w Formule E zespół DS TECHEETAH zdobył tytuł mistrzowski w klasyfikacji producentów. Jean-Eric Vergne został pierwszym kierowcą w tej dyscyplinie sportu, który wywalczył mistrzostwo po raz drugi, w dodatku rok po roku.

Co prawda ani Jean-Éric Vergne, ani André Lotterer nie zdobyli punktów w pierwszym z dwóch nowojorskich wyścigów, znaczonym licznymi incydentami na trasie, jednak Vergne zachował prowadzenie w tabeli kierowców, a Lotterer skorzystał z dogodnej sytuacji – udziału w drugiej grupie kwalifikacyjnej przed drugim, finałowym wyścigiem. Oznaczało to, że pomimo braku sukcesu w sobotę obydwaj zawodnicy zespołu byli na dobrych pozycjach przed niedzielnym startem, który miał przynieść rozstrzygnięcie i zakończenie bieżącego sezonu Formuły E.

Zarówno zespół, jak i jego kierowcy wykorzystali tę okazję. W niedzielę, po zaciętej walce na ulicznym torze Red Hook w Brooklynie, Jean-Éric Vergne przekroczył po raz ostatni w tym sezonie linię mety jako mistrz świata Formuły E 2018/2019.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Miniony weekend zaczął się dla nas najgorzej, jak mógł – od serii wypadków we wczorajszym wyścigu. Teraz mogę dodać, że zakończył się najlepiej, jak mógł: zdobyciem przez nas dwóch tytułów mistrzowskich. Zwyciężyliśmy po raz drugi z rzędu, co stawia nas wśród uczestników tej formuły w roli zespołu wzorcowego, prawdziwego punktu odniesienia. Z radością gratuluję Jeanowi-Éricowi i całemu zespołowi, zarówno ludziom obecnym z nami tutaj, jak i w naszej bazie za oceanem. Sport samochodowy ma charakter zespołowy, a zespół musi funkcjonować jak dobrze naoliwiony mechanizm. Nasza ekipa osiągnęła ten stan – wszystko chodziło jak w zegarku.

Xavier Mestalan Pinon, dyrektor DS Performance: Do rywalizacji w Formule E przystąpiliśmy cztery lata temu. Przez cały ten czas stawialiśmy sobie ten sam cel: wygrywać! Zrealizowaliśmy go. Jesteśmy mistrzami świata. Jesteśmy mistrzami jako zespół DS TECHEETAH, a nasz kierowca, Jean-Éric Vergne, jest mistrzem w klasyfikacji indywidualnej. Osiągnęliśmy historyczny wynik i czujemy się z tego powodu bardzo dumni. Awans na taki poziom konkurencyjności wymaga prawidłowego i pomyślnego zbiegu wielu czynników – trzeba znaleźć się w odpowiednim otoczeniu, w odpowiednim czasie i w grupie odpowiednich osób. Po tym wyścigu mogę powiedzieć, że wszystko to złożyliśmy w całość, wypracowaliśmy i mamy! Cały zespół ma wielkie powody do dumy. Wygraliśmy!

Jean-Éric Vergne, dwukrotny mistrz świata Formuły E: To niewiarygodne! Weekend nie zaczął się tak, jak na to liczyłem. Niedzielny wyścig też nie był idealny, ale w tej chwili to już nie ma znaczenia, bo osiągnęliśmy nasz cel – zwyciężyliśmy w obydwu klasyfikacjach. Chyba jeszcze nie w pełni uświadamiam sobie, że zostałem pierwszym kierowcą w historii Formuły E z dwoma tytułami mistrzowskimi na swoim koncie. Dziękuję za ten sukces mojemu wspaniałemu zespołowi i wszystkim, którzy nie stoją dziś w blasku świateł, a pracowali dla nas przez cały sezon. Zwyciężyliśmy wszyscy, wspólnymi siłami.

André Lotterer: Brawa dla Jeana-Érica i dla całego zespołu DS TECHEETAH! W całej mojej karierze kierowcy wyścigowego nie miałem jeszcze okazji pracować w tak znakomitym zespole. Wszyscy co do jednego zapracowaliśmy i zasłużyliśmy na te dwa tytuły mistrzowskie. Osobiście wolałbym bardziej przyczynić się do naszego sukcesu punktami w tych dwóch finałowych wyścigach, jednak runda nowojorska nie wyszła mi tak, jak bym sobie życzył. Najważniejsze, że mamy to: jesteśmy mistrzami świata wśród producentów i kierowców!

 

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

RUNDA 12. – E-PRIX NOWEGO JORKU – WYŚCIG I (45 MINUT):
1.SÉBASTIEN BUEMI, NISSAN E.DAMS (28 PKT, POLE POSITION)
2.MITCH EVANS, PANASONIC JAGUAR RACING (18 PKT)
3.ANTÓNIO FÉLIX DA COSTA, BMW I ANDRETTI MOTORSPORT (15 PKT)
4.ALEXANDER SIMS, BMW I ANDRETTI MOTORSPORT (12 PKT)
5.LUCAS DI GRASSI, AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER (10 PKT)
 
15.JEAN-ÉRIC VERGNE, DS TECHEETAH FORMULA E TEAM (0 PKT, NAJSZYBSZE OKRĄŻENIE)
 
17.ANDRÉ LOTTERER, DS TECHEETAH FORMULA E TEAM (0 PKT)
RUNDA 13. – E-PRIX NOWEGO JORKU – WYŚCIG II (45 MINUT):
1.ROBIN FRIJNS, ENVISION VIRGIN RACING (25 PKT)
2.ALEXANDER SIMS, BMW I ANDRETTI MOTORSPORT (21 PKT, POLE POSITION)
3.SÉBASTIEN BUEMI, NISSAN E.DAMS (15 PKT)
4.SAM BIRD, ENVISION VIRGIN RACING (12 PKT)
5.DANIEL ABT, AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER (11 PKT, NAJSZYBSZE OKRĄŻENIE)
6.OLIVER ROWLAND, NISSAN E.DAMS (8 PKT)
7.JEAN-ÉRIC VERGNE, DS TECHEETAH FORMULA E TEAM (6 PKT)
 
NUANDRÉ LOTTERER, DS TECHEETAH FORMULA E TEAM (0 PKT)
  
KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 13. RUNDACH):
1.JEAN-ÉRIC VERGNE, 136 PKT
2.SÉBASTIEN BUEMI, 119 PKT
3.LUCAS DI GRASSI, 108 PKT
4.ROBIN FRIJNS, 106 PKT
5.MITCH EVANS, 105 PKT
6.ANTÓNIO FÉLIX DA COSTA, 99 PKT
7.DANIEL ABT, 95 PKT
8.ANDRÉ LOTTERER, 86 PKT
KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 13. RUNDACH):
1.DS TECHEETAH FORMULA E TEAM, 222 PKT
2.AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER, 203 PKT
3.ENVISION VIRGIN RACING, 191 PKT
4.NISSAN E.DAMS, 190 PKT
5.BMW I ANDRETTI MOTORSPORT, 156 PKT
6.MAHINDRA RACING, 125 PKT
O ZESPOLE DS TECHEETAH

DS TECHEETAH jest chińskim zespołem rywalizującym w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E FIA ABB. Należy do przedsiębiorstwa SECA (Shanghai) Limited. Jean-Éric Vergne zdobył w barwach tego zespołu w sezonie 2017/2018 tytuł wyścigowego mistrza świata Formuły E. Dzięki wynikom drugiego kierowcy, André Lotterera, ekipa zajęła w tym sezonie drugie miejsce w klasyfikacji zespołów.

Na sezon 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA dla bolidów o napędzie w pełni elektrycznym zespół TECHEETAH połączył siły z marką DS Automobiles i przyjął nazwę DS TECHEETAH.

O FIRMIE CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

Firma China Media Capital (CMC) została założona i jest kierowana przez Ruiganga Li, jedną z najważniejszych postaci w dziedzinie inwestycji i zarządzania operacyjnego w świecie mediów i rozrywki, zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. CMC tworzy i rozwija wiele firm przodujących w branżach medialnej i rozrywkowej, internetowej i rozwiązań mobilnych, stylu i obyczajów, kinowej, telewizyjnej, muzycznej, mediów finansowych, usług obrotu danymi finansowymi, wideo online, telewizji smart, reklamy, sieci społecznościowych, gier, edukacji online, a także e-handlu, O2O itd.

O FIRMIE SECA

Firma SECA z siedzibą w Szanghaju jest przodującym chińskim przedsiębiorstwem działającym na rynku zarządzania i marketingu w sporcie w Chinach. Specjalizuje się w reprezentowaniu sportowców, organizacji imprez i zawodów oraz w tworzeniu treści i zarządzaniu własnością intelektualną. Wśród inwestorów SECA są firma China Media Capital (CMC) Holdings i chiński koszykarz Yao Ming, wybrany do Hall of Fame ligi NBA.

O MARCE DS AUTOMOBILES

Młoda francuska marka DS została założona w 2015 r. Jej ambicją jest zaszczepienie w przemyśle samochodowym francuskich tradycji i umiejętności tworzenia przedmiotów luksusowych. Czerpiąc ze skarbnicy francuskiej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie oraz inspirując się duchem awangardy, marka DS zdobywa nowe obszary rynku samochodów premium i na pierwszy plan wysuwa takie wartości jak innowacja i elegancja – wyróżniki pierwszego samochodu oznaczonego literami DS, wprowadzonego w 1955 r.

DS 7 CROSSBACK, pierwszy model drugiej generacji w marce DS, SUV realizujący nowatorskie koncepcje zrodzone w Paryżu, otwiera obecnie gamę sześciu pojazdów, które będą prezentowane na kolejnych, corocznych premierach. W związku z tym we wrześniu 2018 r. marka DS przedstawiła swój nowy model segmentu SUV. DS 3 CROSSBACK łączy wysoki poziom techniczny z wyjątkowym dopracowaniem stylu, a jego ofertę uzupełni wersja E-TENSE o napędzie w pełni elektrycznym. W gamie modeli na 2019 r. obecne są także DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4 z napędem hybrydowym opracowanym przez DS oraz DS 3 CROSSBACK E-TENSE – pierwszy całkowicie elektryczny pojazd marki DS. Modele te świadczą o realizowaniu przez markę strategii stopniowej elektryfikacji całej gamy pojazdów. Samochody DS są adresowane do klientów pragnących wyrazić swoją osobowość i zaakcentować własny indywidualizm. Wyróżniają je: awangardowy design, wyrafinowanie sięgające najdrobniejszych szczegółów, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz wizerunek akcentujący dynamikę i optymizm. Dla wyjątkowo wymagających klientów, tych, którzy potrzebują personalizacji i ekskluzywności, marka DS Automobiles stworzyła program „ONLY YOU, DS Experience” – ofertę ekskluzywnych usług będących źródłem niepowtarzalnych doznań związanych z marką. Modele DS są sprzedawane w punktach nazwanych DS Store i DS Salon, czyli w nowej sieci dilerów prowadzących wyłącznie markę DS Automobiles. W pierwszej połowie 2018 r. w krajach całego świata zostało otwartych 140 salonów tej marki. Na koniec lipca 2018 r. marka miała 340 dilerów, w tym swój flagowy salon DS WORLD PARIS, znajdujący się przy Rue François 1er 33 w Paryżu.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o