DS Techeetah z ambicją zdobycia punktów w Meksyku

0 2

Zespół DS TECHEETAH przybywa do stolicy Meksyku i stawia sobie za cel zdobycie punktów w czwartej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB 2018/2019.

Trasa wyścigu o e-Prix Meksyku wytyczona jest na terenie toru Autódromo Hermanos Rodríguez (nazwanego na cześć braci Pedra i Ricarda Rodríguezów, meksykańskich kierowców wyścigowych). Jej okrążenie składa się z 17 zakrętów i liczy 2,1 km długości.

Meksyk jest położony na płaskowyżu należącym do pasma górskiego Kordylierów Wulkanicznych, na wysokości ponad 2.200 m n.p.m. W przeciwieństwie do silników spalinowych, które z powodu mniejszej zawartości tlenu w powietrzu na tej wysokości tracą moc, elektryczne silniki bolidów Formuły E nie napotykają tego problemu. Niemniej kierowcy wystawieni na intensywny i długotrwały wysiłek mogą odczuwać osłabienie związane z mniejszą zawartością tlenu we wdychanym powietrzu.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Prawdę mówiąc, do trasy wyścigu o e-Prix Meksyku do tej pory jeszcze nie mieliśmy szczęścia. Mam nadzieję, że tym razem nastąpi przełom. Po ostatniej rundzie wróciliśmy do tablic kreślarskich, by dokonać modyfikacji usprawniających nasze bolidy. Liczymy na to, że wprowadzone przez nas nowe rozwiązania przyniosą nam wzrost konkurencyjności. Naszym celem będzie zdobycie w najbliższym wyścigu punktów, dzięki którym odzyskamy prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów.

Jean-Éric Vergne, kierowca bolidu z numerem startowym 25: Dla mnie Meksyk stanowi nowe rozdanie. Nie ukończyłem ostatniego wyścigu w Santiago i moja passa 20 rund z rzędu zakończonych na punktowanych miejscach została przerwana. Teraz zamierzam od nowa liczyć udane starty. Nie muszę dodawać, że czuję do tego zadania wielką motywację. Co prawda tor w Meksyku nie zalicza się do tych, które nam sprzyjają, ale nie powinno nam to przeszkodzić w szybkiej jeździe. Zależy nam na tym, by dotrzeć do mety i zdobyć jak najwięcej punktów, aby pozostać na wysokiej pozycji w tabeli mistrzostw. Ubiegły sezon wyraźnie pokazał, że pod koniec liczy się każdy zdobyty punkt.

André Lotterer, kierowca bolidu z numerem startowym 36: Czekam z niecierpliwością na start, by skutecznie pojechać w Meksyku i osiągnąć dobry wynik. Zespół zasługuje na to, by otrzymać ode mnie punkty, po tym jak nie udało mi się wykorzystać kilku sposobności od początku tego sezonu. Zamierzam nadal pracować z inżynierami zespołu nad zwiększeniem konkurencyjności pojazdu i mam nadzieję, że starania te przyniosą dobre rezultaty. Przyjazd do Meksyku zawsze jest dużym przeżyciem, bo jest tam wielu entuzjastycznych fanów sportu samochodowego, których doping słychać przez cały czas, od startu do mety.

 

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 3. RUNDZIE):

1. SAM BIRD, 43 PKT
2. JÉRÔME D’AMBROSIO, 41 PKT
3. ANTÓNIO FÉLIX DA COSTA, 28 PKT
4. ROBIN FRIJNS, 28 PKT
5. JEAN-ÉRIC VERGNE, 28 PKT

8. ANDRÉ LOTTERER, 19 PKT

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 3. RUNDZIE):

1. ENVISION VIRGIN RACING, 71 PKT
2. MAHINDRA RACING, 59 PKT
3. DS TECHEETAH FORMULA E TEAM, 47 PKT
4. BMW I ANDRETTI MOTORSPORT, 46 PKT
5. AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER, 30 PKT

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o