DS 3 Crossback to nowa gwiazda w segmencie luksusowych crossoverów

3 6

Nowy DS 3 Crossback za moment pojawi się w ofercie salonów DS Automobiles w Polsce. Samochód wygląda świetnie i pozytywnie wyróżnia się na tle oferty konkurencji premium a my nie możemy się już doczekać jazd próbnych. Producent obiecuje bowiem zupełnie nowe wrażenia z jazdy – wyższy komfort, lepsze wyciszenie i zaawansowane systemy wspomagające jazdę, w tym hit roku 2019 czyli autopilota, który świetnie sprawdza się w mieście. Jaki jest naprawdę DS 3 Crossback?

Samochód ma 4,12 metra długości i pięcioro drzwi. To wymóg klientów – trzydrzwiowe nadwozia są mało praktyczne i wyszły chyba z mody. W porównaniu do poprzedniego modelu widać spore zmiany. Pozostała płetwa rekina między drzwiami. Ale jest też sporo nowości – na przykład chowane w drzwiach klamki czy największe koła w segmencie. DS 3 Crossback wygląda z nimi bardzo zadziornie. Klamki wysuwają się, gdy wykryją, że do samochodu zbliża się kierowca. Celem było uzyskanie bardzo opływowego nadwozia, jednolitego kształtu.

W środku jest luksusowo aż do przesady, a posiadacze tradycyjnych i niekiedy nudnych marek premium, które niczym się nie wyróżniają, mogą poczuć się lekko zagubieniu od pałacowego wręcz przepychu. Elementem dominującym są, podobnie jak w przypadku DS 7, romby, powtarzające się w całym projekcie. Wszystko jest najwyższej jakości i bardzo wyrafinowane. Tu widać rękę projektantów z Francji najlepiej, a inspiracją dla nich były paryskie dzielnice – Montmartre, Bastille, Opera, Rivoli. Wykorzystano nowe tkaniny, materiały i tradycyjne technologie produkcji. Wnętrze wykonywane jest z najwyższą dbałością o precyzję. I klientom się to podoba – pierwsze zamówienia w 60% to wyższe specyfikacje.

Kiedy DS 3 Crossback pojawi się w salonach?

Samochód trafi do sprzedaży w II kwartale tego roku, a w salonach ma pojawić się już niebawem.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
LuMarcinMarcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Nowa gwiazda? Raczej kometa…

Marcin
Gość
Marcin

Zlepek ładnych detali, które w połączeniu jako całokształt wypadły tragicznie brzydko..

Lu
Gość
Lu

Lepiej bym tego nie ujął.