Chat with us, powered by LiveChat

Dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller, powołany do zarządu Grupy PSA

0 1 061

Rada Nadzorcza koncernu PSA, na posiedzeniu w dniu 23 lipca 2019 r. postanowiła powołać Michaela Lohschellera, dyrektora generalnego firmy Opel, na członka Zarządu, ze skutkiem od 1 września 2019 r. do końca kadencji Zarządu, tj. do 2 kwietnia 2021 r. Zastąpi on Jean-Christophe’a Quémarda, wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. Bliskiego Wschodu i Afryki.

Powołanie Michaela Lohschellera do Zarządu odzwierciedla znaczenie integracji firmy Opel/Vauxhall z grupą PSA. Wniesie on do Zarządu swoje międzynarodowe doświadczenie zdobyte podczas pracy u kilku producentów, a także fachową wiedzę z zakresu finansów, handlu i logistyki.

Przewodniczący Rady Nadzorczej grupy PSA, Louis Gallois, komentuje nominację: „Wraz z pozostałymi członkami Rady Nadzorczej z wielką przyjemnością witamy Michaela Lohschellera w Zarządzie Grupy PSA. Nominacja ta jest zgodna z intencjami Grupy i Rady Nadzorczej dotyczącymi dalszej internacjonalizacji wyższej kadry kierowniczej. Jest to również dowód uznania dla roli Michaela Lohschellera w przywracaniu rentowności firmom Opel i Vauxhall”.

Michael Lohscheller jest dyrektorem generalnym (CEO) Opel Automobile GmbH od 2017 roku. Wcześniej odpowiadał za finanse firmy. W ciągu ponad 20 lat pracy w różnych firmach motoryzacyjnych Lohscheller zgromadził szerokie kompetencje biznesowe w różnych obszarach, takich jak finanse, sprzedaż i marketing, zaopatrzenie i logistyka.

Lohscheller otrzymał dyplom w dziedzinie administrowania przedsiębiorstwem w 1992 roku po studiach w Wyższej Szkole Zawodowej w Osnabrück w Niemczech oraz na Uniwersytecie w Barcelonie (Hiszpania). W 1996 roku, już w trakcie kariery zawodowej, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie zarządzania marketingowego w Europie na Uniwersytecie Brunel w Londynie.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o