Easy Link – nowy system dla Renault Clio, Captur i Zoe

2 1 785

Wraz z nowymi modelami Renault, zadebiutował nowy system Easy Link. Ma być szybszy, bardziej nowoczesny i bardziej intuicyjny niż poprzednicy. System zadebiutował w modelach Clio, Captur, Zoe oraz Twingo.

System Renault R-Link spotykał się z częstą krytyką użytkowników dotyczącą błędów i powolnej reakcji. Część problemów zostało rozwiązanych w wersji R-Link Evolution, a następnie w R-Link 2. Minęło sześć lat od pojawienia się systemu R-Link i wraz z modelami Renault Clio, Captur, Zoe oraz Twingo zostaje wprowadzony na rynek nowy system Easy Link opracowany przy współpracy z Nissanem. Ma być szybszy, bardziej intuicyjny i otrzymał wiele nowych funkcji i innowacji.

System Easy-Link jest oferowany z 7 lub 9,3-calowym wyświetlaczem pionowym, także w wersji z wbudowaną nawigacją i jest kompatybilny z systemami Apple Car Play oraz Android Auto. Interfejs można dostosować do własnych potrzeb i upodobań dzięki 5 profilom użytkowników oraz w niektórych wersjach ekranów, za pomocą widżetów, które przenoszą kierowcę bezpośrednio do ulubionych aplikacji.

Wyszukiwanie z Google

Renault Easy Link posiada łączność 4G, dzięki zintegrowanej karcie SIM, a aktualizacje są wykonywane automatycznie, podobnie jak na smartfonie. Pojazdy Renault zostały wyposażone w nawigację TomTom, która informuje m.in. o ruchu drogowym i jego natężeniu w czasie rzeczywistym, pogodzie, cenach paliw, a także zagrożeniach występujących na trasie. Przy opracowaniu systemu firma Renault współpracowała twórcą komunikatora kierowców Coyote.

Nowa funkcja w nawigacji TomTom obejmuje wyszukiwanie adresu w Google, a dzięki współpracy z amerykańskim gigantem w samochodach poprawiono m.in. rozpoznawanie głosowe i zwiększono liczbę punktów docelowych w nawigacji.

Modele Renault dysponują takimi funkcjami jak zdalne lokalizowanie pojazdu, przygotowanie podróży na smartfonie, a w Renault Zoe zdalne planowanie ładowania. Wkrótce system Easy Link zadebiutuje w kolejnych modelach Renault: Megane oraz Talisman.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Slawomik Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mik
Gość
mik

Ciekawe jak wyjdzie w praktyce bo jak dotąd wszystkie interfejsy Nissana były dalekie od intuicyjnych i wygodnych.

Slawo
Gość
Slawo

Niestety wygląda jedynie na nową graficzną nakładkę na R-Linka, oby nie.