Elektryczna Dacia zadebiutuje już w marcu w Genewie!

2 2 065

Pierwsza elektryczna Dacia w wersji koncepcyjnej zadebiutuje już 3 marca na salonie samochodowym w Genewie. Co o niej wiemy?

Z oficjalnej informacji prasowej nie dowiemy się o modelu zbyt wiele. Czytamy jedynie, że „Dacia wchodzi w segment samochodów elektrycznych i prezentuje w 100% elektryczny samochód koncepcyjny”. Pojawiła się również informacja, że rumuńska marka skorzysta z ponad 10-letniego doświadczenia Grupy Renault w produkcji modeli z napędem elektrycznym i… tyle. Na kolejne informacje wciąż musimy poczekać, ale na szczęście do salonu samochodowego w Genewie i tym samym do debiutu Dacii na baterię, nie tak daleko. Wciąż pozostaje tajemnicą jaki to będzie samochód, choć ze wcześniejszych informacji wynika, że Dacia zaprezentuje oferowany na rynku chińskim model Renault City K-ZE, ale pod własną marką. Jest to miejski crossover, który powstał na bazie modelu Kwid.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Nowa Dacia ze względu na ulepszenia związane z normami europejskimi, pewnie będzie droższa od swojego chińskiego odpowiednika, ale ma szansę być najbardziej przystępnym cenowo samochodem z napędem elektrycznym na rynku. Sprzedaż modelu rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku. Seryjna wersja być może będzie miała swoją premierę już podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Oprócz „elektrycznej rewolucji” Dacia zaprezentuje także swój silnik TCe 100 ECO-G napędzany benzyną i LPG oraz jubileuszową serię limitowaną Anniversaire, która powstała z okazji 15-lecia marki rynku europejskim.

Co jeszcze na targach w Genewie? Zobacz tutaj.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
PiotrMaro Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maro
Gość
Maro

Nie będzie dustera w hybrydzie?

Piotr
Gość
Piotr

Kiedyś będzie ;) Wyjścia nie mają