Elektryfikacja gamy SUV-ów PSA w Chinach

1 596

Peugeot 2008 drugiej generacji, który miał swoją chińską premierę na targach w Kantonie w tym miesiącu, będzie pierwszym zelektryfikowanym SUV-em Grupy PSA w Państwie Środka. Elektryfikacja gamy SUV-ów francuskiego koncernu wejdzie w decydującą fazę w nadchodzącym roku.

W Chinach kładziony jest obecnie ogromny nacisk na elektromobilność. Samochody z napędem spalinowym stały się passe, za to elektryka o wiele łatwiej zarejestrować. Zrobiły się też modne, a w Chinach to niebagatelna cecha wszelkich produktów. Ale najważniejszy ruch zrobiły władze – to wprowadzone regulacje sprawiły, że promowana jest elektryfikacja parku samochodowego. Trudno się dziwić – w dużych aglomeracjach, a tych w Państwie Środka nie brakuje, smog stał się naprawdę dokuczliwy. W największych ośrodkach, typu Szanghaj czy Pekin, czasem naprawdę trudno jest oddychać.

Wszystkie nowe, bądź zmodernizowane samochody Grupy PSA od 2020 roku będą miały w Chinach odpowiedniki elektryczne, bądź hybrydowe. Do roku 2023 zakończy się ten proces i nie będzie już w gamie Citroëna i Peugeota żadnego samochodu, który nie będzie elektrykiem bądź hybrydą. Elektryfikacja trafi pod strzechy ;-)

Jako pierwszy na rynek trafi zaprezentowany już Peugeot 2008. Niedługo po nim wprowadzone zostaną hybrydowe Peugeot 4008 i Citroën C5 Aircross.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: archiwum

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Bardzo dobre posunięcie! To jest jedyna droga do odzyskania przynajmniej części największego rynku na świecie samochodów osobowych.