Epoqu’Auto – Renault Classic prezentuje modele ze swojej kolekcji, w tym Renault e-Plein Air

0 457

W momencie, gdy my szykujemy się do polskiego Święta Niepodległości, pasjonaci klasycznej motoryzacji mają swoje święto we Francji. Zaczęło się wczoraj, potrwa do jutra i nazywa się Epoqu’Auto. Odbywa się w Lyonie w tamtejszym Parc des Expositions.

Oczywiście Lyon warto odwiedzić z wielu powodów. Starałem się choć trochę przybliżyć Wam to miasto w jednej z relacji z podróży Peugeotem 508 SW przez parę europejskich krajów. Dziś jednak skupimy się na tym, co Renault Classic pokazuje podczas tegorocznego Epoqu’Auto.

Organizowana od 1979 roku przez członków Club des Amateurs d’Automobiles Anciennes wystawa Epoqu’Auto mieści się na prawie 53.000 m² ekspozycji. Ma 470 stoisk ekspozycyjnych i ponad 150 markowych klubów. W 2018 roku Epoqu’Auto odwiedziło ponad 67.000 fanów klasycznej motoryzacji.

Nie mogło tam zabraknąć Renault Classic. W tym roku prezentuje on kilka naprawdę ciekawych pojazdów, w tym Renault Plein Air oraz e-Plein Air. Oto szczegóły.

Na Epoqu’Auto można zobaczyć Renault Plein Air z 1969 roku, a także jego nowoczesną interpretację, Renault e-Plein Air z 2019 roku. Ochrzczona e-Plein Air koncepcja na nowo odkrywa słynne Renault 4 w wersji elektrycznej. W wyniku współpracy Renault Classic, Renault Design i Melun Rétro Passion, specjalisty od części zamiennych do samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich, ten samochód koncepcyjny została zaprezentowany podczas obchodów 10-lecia 4L International.

Renault F1 RS10 i Renault 5 Turbo prezentowane są z okazji 40-lecia zwycięstwa w Formule 1 pierwszego silnika turbo. Oczywiście zastosowanego przez Renault.

Renault Riffard. Tegoroczne Epoqu’Auto, to wyjątkowa okazja, aby poznać ten niezwykły model, który został zaprezentowany po raz pierwszy od czasu całkowitej renowacji przez zespoły Renault Classic.

Alpine A110 prowadzony kiedyś przez Jeana Vinatiera (auto pochodzi z prywatnej kolekcji). Jean Vinatier będzie obecny z okazji 50. rocznicy zdobycia tytułu mistrza Francji w wyścigach Alpine A110 w 1969 roku.

Renault Classic jest obecny na Epoqu’Auto w towarzystwie 18 klubów zrzeszających miłośników Renault i Alpine.

Dziś, w sobotę, Epoqu’Auto można odwiedzić w godzinach 9:00-19:00. Jutro Parc des Expositions zaprasza w godzinach 9:00-18:00. Bilety kosztują 15 euro.

O Renault Classic

Kolekcja Renault obejmuje ponad 740 pojazdów świadczących o pomysłowości i know-how firmy powstałej w 1898 roku w Boulogne-Billancourt. Żywa kolekcja jest przechowywana, utrzymywana i obsługiwana przez Renault Classic, który regularnie prezentuje ją na wystawach, targach, historycznych wyścigach, w prasie i reportażach telewizyjnych oraz na imprezach sportowych na całym świecie.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o