Chat with us, powered by LiveChat

Fabryka w Poissy rusza na nowo z produkcją Peugeot 208 i DS 3

0 29

Fabryka Peugeot w Poissy rusza z produkcją po przerwie urlopowej. Blisko 5.000 robotników wróciło do pracy. Przerwa urlopowa zaczęła się 3. sierpnia. Chociaż pracownicy wypoczywali, w fabryce trwały prace konserwacyjne, remontowe oraz inwestycje.

Kilkuset osób pracowało w zeszłym tygodniu nad przygotowaniem systemów fabryki do ponownego uruchomienia. W Poissy produkowany jest przede wszystkim Peugeot 208. Od przyszłego roku w fabryce ma powstawać też nowy DS3 Crossback.

Fabryka PSA Poissy należy do grupy PSA. Wraz z ośrodkami badawczymi PSA w Carrières-sous-Poissy i Vélizy jest jednym z trzech głównych zakładów, które PSA prowadzi w dziale. Rocznie może produkować do 200 tysięcy samochodów.

Fabryka Poissy ma bardzo ciekawą historię. Została otwarta w 1940 roku, na kilka tygodni przed niemiecką inwazją. Początkowo była własnością Forda, później kupiła ją Simca, by w końcu trafić do Chryslera. W 1978 roku kupił ją Peugeot. W XXI wieku zakład skupił się na produkcji małych samochodów. Wcześniej wytwarzano tu między innymi model Peugeot 306.

 

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o