Fiat Chrysler zawarł porozumienie ze związkowcami. Koncern zainwestuje 9 mld dolarów

0 758

Koncern Fiat Chrysler Automobiles zawarł wstępne porozumienie ze związkiem zawodowym United Auto Workers. Producent zobowiązał się do utworzenia 7900 nowych miejsc pracy.

Fiat Chrysler Automobiles ogłosił zawarcie wstępnej umowy ze związkiem zawodowym United Auto Workers. Porozumienie, które wzmacnia pozycję koncernu tuż przed planowaną fuzją z Grupą PSA zapewnia wynagrodzenia, świadczenia oraz bezpieczeństwo pracy dla 47.200 pracowników firmy. Producent zobowiązał się do inwestycji 9 mld dolarów w ciągu najbliższych czterech lat i utworzenie 7900 nowych miejsc pracy. Wcześniej w tym roku ogłoszono plan inwestycji 4,5 mld dolarów w pięć zakładów koncernu oraz utworzenia 6500 nowych miejsc pracy. Umowa z UAW musi jeszcze zostać ratyfikowana przez członków związku.

Koncern FCA zapowiedział, że na czas trwania umowy z United Auto Workers nie zamknie fabryk. Firma zapowiedziała także restrukturyzację w fabryki w Belvidere, w Illinois. Zakład zajmuje się produkują Jeepa Cherokee i zatrudnia 3700 pracowników związkowych. Los obiektu stał pod znakiem zapytania, ponieważ firma na początku tego roku zwolniła tam ponad 1300 osób.

Pod koniec października umowę z UAW zawarł koncern General Motors, który został poprzedzony 40 dniowym strajkiem w amerykańskich fabrykach.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o