Formuła E: DS Techeetah prowadzi w Mistrzostwach

0 3

Po pierwszym wyścigu rozpoczętego właśnie nowego sezonu Formuły E kierowcy zespołu DS Techeetah, Jean-Éric Vergne i André Lotterer, uzbierali na tyle dużo punktów, że team prowadzi w Mistrzostwach. Jean-Éric Vergne przekroczył metę na drugim miejscu, zaś André Lotterer był piąty.

Na starcie do Saudia Ad Diriyah E-Prix po niestabilnych pogodowo kwalifikacjach kierowcy teamu DS Techeetah zajmowali piąte (Vergne) i siódme (Lotterer) miejsce. Wystartowali nieźle, przedarli się do przodu i pewnym momencie jechali na pierwszym i drugim miejscu w wyścigu! Niestety obu ukarano – musieli zaliczyć drive through, czyli dodatkowy przejazd przez aleję serwisową.

Po spełnieniu wymogów regulaminu obaj kierowcy DS Techeetah rozpoczęli pościg. Na tyle skutecznie, że Jean-Éric Vergne ukończył wyścig na drugiej pozycji, jedynie 0,462 sekundy za zwycięskim da Costą. André Lotterer, jak wspomniałem, finiszował jako piąty (+5,579). W efekcie dorobek punktowy obu zawodników okazał się na tyle duży, że ekipa DS Techeetah prowadzi w Mistrzostwach Formuły E!

Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi za ten wyścig, ale także za wszystko, co nas do tej chwili doprowadziło. Dzisiaj był tylko przedsmak tego, co ma osiągnąć z DS Techeetah. Oczywiście jazda była przyjemnością, to było jak chodzenie po chmurze. Bardzo się cieszę, że FIA ​​i Formuła E przyjęły naszą opinię na temat trybu attack na pokładzie po briefingu kierowców, ponieważ dzisiaj odbył się bardzo dobry wyścig. Jestem dumny, że mogę wziąć udział w mistrzostwach, które nieustannie wprowadzają innowacje i nowe pomysły. Stawiamy na wspaniałe widowisko, ale chcemy też zdobyć więcej podiów i naszą pierwszą wygraną w sezonie. Jestem pewien, że będziemy dostarczać ekscytujących wyścigów do samego końca mistrzostw” – powiedział Jean-Éric Vergne.

Mieliśmy dzisiaj pewne problemy, ale powinniśmy być zadowoleni z tempa, jakie pokazaliśmy. To oczywiście frustrujące, że mieliśmy problemy, bo przegrałem przynajmniej z dwoma konkurentami, Mieliśmy podium w zasięgu, ale najważniejsze, że zyskaliśmy kilka cennych punktów, a to kluczowe w mistrzostwach. Mam mieszane uczucia co do dzisiejszego dnia, ale teraz czekamy już na następny wyścig i zamierzamy dobrze pokazać się w Marakeszu” – dodał André Lotterer.

Dzisiejszy dzień był ogromnym osiągnięciem dla całego zespołu. Co za wspaniałe rozpoczęcie sezonu! Mistrzostwa zdecydowanie zrobiły kolejny krok do przodu i teraz ścigamy się na zupełnie nowym poziomie. Jean-Éric i André jechali naprawdę znakomicie i było naprawdę miło widzieć, że cała ciężka praca, którą zespół włożył w przygotowania do sezonu, przyniosła takie efekty na torze. Gratulacje dla BMW za pierwsze zwycięstwo i powitanie w Formule E” – skomentował z kurtuazją Mark Preston, szef zespołu DS Techeetah.

Gratulacje dla Jean-Érica i André za fantastyczny pierwszy wyścig. Cieszymy się, że udało nam się zdobyć pierwsze podium dla DS Techeetah. Po wielu miesiącach prac zespołu nad opracowaniem i przygotowaniem naszego nowego samochodu, wspaniale było zobaczyć, jak wszyscy spotykają się, aby zapewnić tak imponujące wyniki podczas naszych pierwszych zmagań. Pozwoli nam to kontynuować postępy z pewnością do końca mistrzostw i osiągnąć nasze cele” – zapowiedział Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance.

Kolejna runda Mistrzostw ABB FIA Formuły E odbędzie się w dniu 12. stycznia 2019 r. w Marakeszu w Maroku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: DS Automobiles

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o