Francja kategorycznie zaprzecza. Nie zamierzamy pozbywać się akcji Nissana!

1 1

Francja kategorycznie zaprzecza, jakoby miała pozbyć się części Nissana. Francuski minister finansów zdementował pogłoski o tym, że Renault rozważa sprzedaż części udziałów, które posiada w japońskim koncernie Nissan. Wcześniej jedna z japońskich gazet poinformowała, że w Paryżu rozważane jest zredukowanie udziałów Renault w Nissan Motor.

Ministerstwo finansów kategorycznie zaprzeczyło tym doniesieniom. Sytuacja pomiędzy Francją a Japonią pozostaje napięta po tym, jak pod zarzutem unikania płacenia podatków 19. listopada 2018 roku w Tokio aresztowano prezesa Renault, Nissana i Mitsubishi, Carlosa Ghosna. Od tego czasu przebywa on w więzieniu. Niedawno zrzekł się kierowania Renault.

Tymczasem we Francji trwa własne śledztwo koncernu, które ma wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w zarządzaniu finansami spółki.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Janush Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janush
Gość
Janush

Jeśli Nissan stawia opór to Renault spokojnie stać na to żeby zwiększyć udziały z 43% do 51% i go ostatecznie wchłonąć. Podobne sprzeczki były kiedyś między VAG i Porsche i ostatecznie Porsche zostało całkowicie wchłonięte przez VAG.