Chat with us, powered by LiveChat

Francja rozważa zakaz sprzedaży Renault i Volkswagena

5 81

Francuski rząd rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży wybranych modeli samochodów Volkswagen i Renault z silnikami diesla. Poinformowała o tym w czasie unijnego spotkania w Strasburgu francuska minister ochrony środowiska, Segolene Royal.

We Francji prowadzone jest aktualnie śledztwo, które wszczęto po ujawnieniu, że w samochodach z silnikami diesla, produkowanych przez grupę VAG, m.in. Skodach, Volkswagenach i Audi, instalowano zakazane oprogramowanie, które fałszowało wyniki pomiarów spalin. Samochody wyposażone w to rozwiązanie emitują do 40 razy więcej śmiertelnie niebezpiecznych tlenków azotu niż przewidują to normy ochrony środowiska.

Śledztwem objęto również Renault. Już dzisiaj wiadomo, że śledczy podejrzewają użycie oprogramowania modyfikującego wyniki emisji spalin w modelu Renault Captur. Producent zaprzecza tym oskarżeniom i przekonuje, że oprogramowanie, o którym mowa, służy ochronie silnika i jest w pełni dopuszczone do stosowania w Unii Europejskiej.

Wyniki śledztwa zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych 2 tygodni. Francuski rząd rozważa wprowadzenie zakazów sprzedaży dla Volkswagena oraz innych producentów od przyszłego roku.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Krzysztofduszek480toughluckPio307 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pio307
Gość
Pio307

Jak dla mnie, to dobra wiadomość, tak się z francuzów śmieją, że wciąż się poddają, że z białą flagą latają, a tu proszę – można? Można! Jak na razie Francja, chyba jako druga, po USA otwarcie dołącza do krajów, które otwarcie mówią o tym, że szmelcwagen truje i to na potęgę(to czego nie dokonali za pomocą obozów, „polskich obozów”, realizują teraz)… tylko dlaczego ta ładna Pani chce kopać po jądrach… swoich z Renault??? Ale kto tam kobietę zrozumie? ;)!

toughluck
Gość
toughluck

Rumunia zakazała nowych rejestracji samochodów wyposażonych w silnik EA189 i homologowanych na normę Euro 5. (Samochody nie zostały wycofane z użycia, ale wartość używanych spadła do zera w kraju.)

duszek480
Gość
duszek480

Wprowadź zakaz wjazdu starszych aut do centrum Paryża -> zamknij część paryskich ulic dla samochodów, bo ekologia -> wprowadzaj coraz większe podatki -> zastanawiaj się nad zakazem sprzedaży samochodów od jednego z krajowych producentów -> lamentuj, że poparcie spada, a do władzy chcą dostać się „faszyści”

Tak wygląda błędne koło francuskich socjalistów…dla świata jednak to dobrze, że zaczyna on coraz mocniej skręcać w prawo, bo jeszcze chwila i za jazdę starszym samochodem będą ludzi przymykać…

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Proszę jednakże pamiętać, że Paryż ma doskonale zorganizowany system transportu publicznego i ograniczenie wjazdu do centrum nie powoduje tam problemów z utrudnieniem dostania się tamże. Słynne Pola Elizejskie bardzo często świecą niemalże pustkami. W przeciwieństwie do metra na przykład.

toughluck
Gość
toughluck

Otóż to. A w Krakowie, gdzie narzeka się od lat na zanieczyszczenie powietrza i domaga się od kierowców przesiadki na komunikację miejską, nie potrafi się zrobić parkingów Park+Ride w więcej, niż jednym miejscu. Przy budowie parkingu przy pętli Mały Płaszów doszło do skandalu, gdy okazało się, że teren pod parking został sprzedany deweloperowi pod mieszkania. Po cofnięciu tej decyzji miasto z powrotem stało się właścicielem działki i zaczęło plany jej wybetonowania. Ale na pytanie, dlaczego nie ma parkingów, odpowiedź brzmi: bo gruntu jest za mało i jest zbyt drogi. Jeśli zatem jest tak drogi, to dlaczego nie da się zbudować… Czytaj więcej »