Francuskie fabryki samochodów w Chinach będą zamknięte co najmniej 2 tygodnie

0 582

Citroen, DS i Peugeot wydłużają czas zamknięcia swoich fabryk w Wuhan w Chinach. Zakłady będą zamknięte co najmniej do 14 lutego. Podobnie postąpiła francuska firma Valeo. Produkcję wstrzymano na 2 tygodnie. 

W Wuhan znajdują się trzy fabryki PSA, które prowadzone są wspólnie z chińskimi partnerami. Wobec epidemii koronawirusa pozostają one zamknięte. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć na jak długo. Sytuacja w mieście pozostaje bardzo napięta. Wuhan odcięto od świata a wprowadzone środki bezpieczeństwa utrudniają życie mieszkańcom. Wiele osób obawia się też, że epidemia wirusa, którego okres inkubacji jest stosunkowo długi, może dopiero wybuchnąć. Eksperci zwracają uwagę, że od zarażenia do pojawienia się pierwszych objawów upływa około 10 dni. Sytuacja w Wuhan nie polepszy też na pewno tegorocznego wyniku PSA.

Chiny są jednym z rynków, gdzie Citroen, DS i Peugeot odnotowywały jedne z największych spadków sprzedaży. Producent chce odwrócić ten trend, jednak w aktualnej sytuacji nie będzie to łatwe. Opóźnione będzie na pewno wprowadzenie nowych modeli.

źródło: China News

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o