Grünsten Auto der Schweiz 2018, to Renault Zoe

0 8

Renault Zoe zdobyło tytuł Grünsten Auto der Schweiz 2018. Pozwalam sobie go pozostawić bez translacji, bo jakoś tak nie do końca pasuje mi określenie „najzieleńszy“, a „najbardziej zielony“ też nie od razu opisuje powód, dla którego doceniono najpopularniejsze w Europie auto elektryczne.

Szwajcaria – kraj czekolady, banków i pięknych gór – ceni sobie także czyste środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że dużą wagę przywiązuje się do samochodów proekologicznych. Tytuł Grünsten Auto der Schweiz 2018, czyli – w wolnym tłumaczeniu – najbardziej ekologicznego samochodu roku 2018 zdobył całkowicie elektryczny Renault Zoe.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Konkurencja była silna. Wszak o miano najbardziej ekologicznego pojazdu walczą samochody o różnych rodzajach napędu. W tym roku w Szwajcarii o tytuł Grünsten Auto der Schweiz 2018 starały się auta o napędzie elektrycznym, hybrydowym, gazowym oraz hybrydy plug-in. Ale główną nagrodę w tej kategorii otrzymał Renault Zoe. Samochód od początku projektowany jako pojazd elektryczny.

Nowy Zoe Z.E. 40 oferuje znacząco większy zasięg, niż pierwsza wersja tego modelu. Według normy NEDC zasięg Zoe Z.E. 40 wynosi aż 400 km, a to pozwala już na pokonywanie dłuższych tras bez obawy o wyczerpanie się akumulatorów. W efekcie wzrasta funkcjonalność pojazdu i możliwości jego zastosowań. Zoe Z.E. 40 nie jest już li tylko autkiem miejskim.

Nic więc dziwnego, że ten model ma szansę podwoić wynik tegorocznej sprzedaży w odniesieniu do poziomu z ubiegłego roku. A tytuł Grünsten Auto der Schweiz 2018 z pewnością może mu w tym pomóc. A już na pewno przyczyni się do większego zainteresowania tym w pełni elektrycznym modelem w roku 2018.

Jesteśmy dumni z otrzymania tej nagrody. Lata temu Renault było jedną z pierwszych marek samochodowych, które polegały na 100% napędach elektrycznych, a teraz oferuje ZOE Z.E. 40, który jest absolutnie odpowiedni do codziennego użytku, zarówno pod względem zasięgu i dostępnej przestrzeni, jak i możliwych zastosowań. Dotyczy to również naszych klientów, ponieważ byliśmy w stanie podwoić sprzedaż w stosunku do roku poprzedniego. Tym bardziej cenny jest werdykt jury, w którego skład wchodzą sprawdzeni specjaliści ds. alternatywnych źródeł napędu” – powiedział Olivier Wittmann, dyrektor zarządzający Renault Suisse, odbierając nagrodę.

Dużym plusem Renault Zoe jest nie tylko jego przydatność na co dzień, ale także jego cena. Ten punkt był z pewnością kluczowy w wyborach, ponieważ dzięki cenie elektryczna mobilność w postaci Zoe jest przystępna dla dużej liczby kierowców. Ogólnoeuropejski sukces nowego Zoe sprawił, że mamy dziś wiele zamówień na Zoe w wersji Z.E. 40” – dodał Olivier Wittmann.

W Szwajcarii sprzedaż nowej generacji Zoe wzrosła do 678 pojazdów w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy bieżącego roku (w porównaniu do 406 pojazdów w 2016 roku). W całej Europie Renault Zoe również sprzedaje się znakomicie, z około 28.000 pojazdów w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy bieżącego roku.

Stylowy pojazd elektryczny jest już dostępny w Szwajcarii z akumulatorem 22 kWh w cenie od 22.100 CHF. Wersja Z.E. 40 z akumulatorem 41 kWh, kosztuje od CHF 26.600.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o