Grupa Renault i BP zacieśniają strategiczną współpracę

0 221

BP, Castrol i Renault F1 Team przedłużą współpracę w Formule 1 na dwa kolejne lata, do końca 2024 roku.

Grupa Renault wybrała markę Castrol na światowego dostawcę olejów silnikowych do obsługi posprzedażnej od stycznia 2020 r.

Grupa Renault i BP od 2017 roku współpracują w Formule 1. Obecnie Grupa Renault i Castrol, światowy lider w produkcji środków smarnych, który należy do grupy BP, podjęły decyzję o rozszerzeniu współpracy od stycznia 2020 roku.

BP i Castrol przedłużą współpracę z Renault F1 Team do 2024 roku. Na potrzeby centrum technicznego w Enstone będą dostarczać paliwa, oleje silnikowe, oleje przekładniowe i hydrauliczne, smary i płyny hydrauliczne najnowszej generacji, jak również gamę najwyższej jakości środków smarnych do układów jezdnych. Będą również dostarczać swoje produkty do silników dla centrum technicznego w Viry-Châtillon. BP i Castrol odgrywają kluczową rolę wspierającą Renault F1 Team w perspektywie wejścia w życie od 2021 roku nowych przepisów dotyczących Formuły 1.

Grupa Renault wybrała markę Castrol na światowego dostawcę olejów silnikowych do obsługi posprzedażnej od 1 stycznia 2020 r. W sieci salonów Renault sprzedawane będą produkty pod nową, wspólną marką Renault Castrol. Klienci Grupy Renault będą korzystali z efektów tej owocnej współpracy, zapoczątkowanej w ramach Formuły 1. Grupa Renault i Castrol to dwie wiodące marki, które dysponują zaawansowanymi technologiami i łączą siły oraz doświadczenie, aby zaoferować klientom Renault najwyższą jakość usług.

Ścisła współpraca w obsłudze posprzedażnej w zakresie olejów silnikowych oraz w Formule 1 przyczyni się do pokonywania przez obu partnerów kolejnych barier technologicznych na torze i na drodze. Dzięki współpracy Grupy Renault z marką Castrol, jednym z wiodących światowych producentów środków smarnych, klienci i dealerzy Renault będą korzystali z najwyższej jakości obsługi i najlepszych produktów. Ponadto współpraca znacząco ułatwi Grupie Renault realizację celów w Formule 1.

BP i Castrol produkują środki smarne najnowszej generacji, które obecnie przyczyniają się do obniżenia emisji spalin. Dysponują niezbędnymi technologiami w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu jutra. Solidna i poszerzona współpraca Grupy Renault i BP połączy doskonałe kompetencje i bogatą wiedzę obydwu podmiotów na potrzeby badania możliwości szybko rozwijającego się rynku.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o