Hadi Zablit sekretarzem generalnym Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi

5 144

Z dniem 9. grudnia Hadi Zablit zostaje mianowany sekretarzem generalnym Sojuszu, podlegając Radzie Operacyjnej Sojuszu i dyrektorom generalnym trzech firm tworzących Alians.

Sekretarz Generalny Sojuszu będzie koordynował i ułatwiał realizację dużych projektów Aliansu, które mają zostać uruchomione w celu przyspieszenia efektywności biznesowej poszczególnych firm. Członkowie Rady Operacyjnej Sojuszu uzgodnili 28. listopada programy, które znacząco poprawią i przyspieszą efektywność operacyjną Aliansu na korzyść każdej z trzech firm, w tym plany działania mające na celu maksymalizację wkładu Sojuszu we wspieranie planu strategicznego i funkcjonowania każdej firmy. Szczegółowe informacje na temat kolejnych kroków tych programów zostaną podane w najbliższych tygodniach.

Hadi Zablit, od marca 2018 r. jest starszym wiceprezesem ds. rozwoju biznesu w Alliansie. W tej roli kieruje zespołem odpowiedzialnym za przyszłe działania i przełomowe innowacje biznesowe, w tym rozwój platformy Common Module Family (CMF) segmentu A, we współpracy z producentami oryginalnego sprzętu (OEM), partnerstwa w zakresie nowych technologii, usługi Alliance Mobility, synchronizacja planowania produktu i Alliance Ventures (fundusz inwestycyjny). Od czerwca 2019 r. jest także prezesem joint venture Aliansu zajmującym się usługami mobilności autonomicznej w Boulogne-Billancourt we Francji i w Jokohamie w Japonii. Od stycznia 2017 r. do marca 2018 r. był dyrektorem zarządzającym Renault Digital po jego uruchomieniu.

Wcześniej Hadi Zablit pracował przez 17 lat w Boston Consulting Group (BCG) jako konsultant, a następnie Starszy Partner. BCG jest liderem w sektorze motoryzacyjnym w Europie i współprowadzący światową praktykę innowacji. Hadi Zablit karierę rozpoczął we wrześniu 1994 r., dołączając do Renault jako inżynier procesu produkcyjnego w dziale Powertrain oraz jako kierownik produktu w dziale sprzedaży i marketingu.

Urodzony w 1970 r. ma podwójne obywatelstwo libańskie i francuskie. Hadi Zablit posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii w Ecole Polytechnique, tytuł magistra w dziedzinie inżynierii mechanicznej w Ecole des Mines de Paris oraz tytuł magistra w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem w INSEAD.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
South-PLtexas910gusRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Ciekawe, że po Carlosie G. kolejny Libańczyk dochodzi na najwyższe szczyty Aliansu. Trzeba też pamiętać, że w Libanie wszyscy się znają, szczególnie gdy należą do tej samej grupy wyznaniowej.

South-PL
Gość
South-PL

A skąd wiesz do jakiej grupy wyznaniowej należą? A, żekolejny Libańczyk – to chyba jasne – żeby osiągnąć taki sukces, człowiek z byłej kolonii francuskiej musiał być 3 razy lepszy od Francuzów. Co w tym ciekawego? Zwykła proza życia….
Wszyscy się znają w Libanie… Równie dobrze możesz tak powiedzieć o Litwie, Łotwie, Estonii czy innych krajach od których Liban jest bardziej ludny. A czy u nas na Śląsku wszyscy się znają? A Libańczyków jest prawie 5 milionów…
O co właściwie chodzi w twoim wpisie? Strumień myśli czy coś?

Roman
Gość
Roman

Wyjaśnię pokrótce ten „Strumień myśli czy coś?” 1/Carlos Ghosn należy do grupy wyznaniowej chrześcijan-maronitów. Wynika to z tego iż po jego aresztowaniu w Tokio, w Bejrucie w Libanie odbyły się manifestacje dla jego poparcia, na których widniały też hasła Ghosn na prezydenta Libanu, a prezydentem Libanu wg tamtejszej konstytucji może być tylko chrześcijanin-maronita, 2/Ghosn był znany z tego iż promował, wspierał w karierach zawodowych Libańczyków przebywających za granicą, wynikało to m.in. też z bardzo silnych więzi klanowych/rodzinnych/wyznaniowych jakie w dalszym ciągu są w tamtejszym społeczeństwie, niezależnie od tego gdzie przebywają, 3/bez wątpienia Hadi Zablit jest bardzo dobrze wykształconym człowiekiem o… Czytaj więcej »

texas910gus
Gość
texas910gus

Mają sukces, wreszcie liderzy w służbie mieszkańcom, a jakże. Jako PIERWSZE miasto na świecie Warszawa wykorzysta auta do szybkiego sprawdzania opłat parkingowych. Jedzie sobie nissan 2x dziennie daną trasą i hurtowo wystawia mandaciki, które następnie będą wysyłane pocztą do winnych. No prawo i porządek musi być, wszyscy równi wobec prawa. Bardzo dobrze, serce się raduje, niech płacą, więcej, więcej tego warszawskiego światowego menadżerstwa, brawo, popieram, podziwiam, pozdrawiam, życzę zdrowia, sukcesów i pomyślności i długiego panowania, niech to się rozwinie, rozkręci, w służbie całej stolicy i jej mieszkańcom. Pa.

Roman
Gość
Roman

Przepraszam, ale jakoś nie widzę jakiegokolwiek związku z wpisem Kol. texas910gus, a informacją na temat nowego sekretarza generalnego Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi.