Inauguracja nowej siedziby Grupy Renault w Rumunii „Renault Bucharest Connected”

0 598

„Renault Bucharest Connected” to nowe centrum decyzyjne Grupy Renault w Rumunii. W jednym budynku mieści się nowe centrum designu oraz dział inżynierski i usługowy, zatrudniające 3.200 osób.

W inauguracji centrum uczestniczyła premier Rumunii Viorica Vasilica Dancilă, dyrektor generalny Grupy Renault Thierry Bolloré, Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego i Gaspar Gascon-Abellan, zastępca dyrektora ds. inżynierii.

Dwadzieścia lat po prywatyzacji Dacii „Renault Bucharest Connected” otwiera nowy etap rozwoju Grupy Renault w Rumunii. Centrum, będące kolebką sukcesu przemysłowego Dacii i szerzej, gamy Global Access, nadal będzie projektować modele przeznaczone na rynki całego świata.

Grupa Renault otworzyła nową siedzibę w Rumunii – „Renault Bucharest Connected”. Uroczystości przewodniczyli Viorica Vasilica Dancilă, premier Rumunii i Thierry Bolloré, dyrektor generalny Grupy Renault. Wzięli w niej także udział Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego i Gaspar Gascon-Abellan, zastępca dyrektora ds. inżynierii.

Bliższa współpraca zespołów z myślą o przyszłych modelach

Po przejęciu firmy Dacia przez Renault dwadzieścia lat temu, w 1999 roku, różne działy Grupy Renault w Rumunii (design, inżynieria, sprzedaż i inne funkcje usługowe) ulokowane były w pięciu różnych miejscach. Ich działalność przyczyniła się do sukcesu handlowego modeli z gamy Global Access, w tym jej legendarnego modelu Dacia Duster.

Nowa, wybrana przez pracowników, nazwa „Renault Bucharest Connected” podkreśla większą łatwość interakcji dzięki lokalizacji wszystkich działów w jednym miejscu i udostępnieniu nowych narzędzi cyfrowych. Nowy sposób pracy pozwoli skuteczniej projektować i udoskonalać przyszłe modele Grupy Renault i przyczyni się do osiągnięcia celów planu strategicznego Drive The Future.

Nowe centrum designu z większymi środkami

Nowe centrum designu w Bukareszcie ma znacznie większą powierzchnię i dysponuje lepszym wyposażeniem (frezarki, kabina lakiernicza). Projektanci nadal będą tworzyć samochody przeznaczone na rynki całego świata. Zespół liczy ok.  trzydziestu pracowników (projektantów, specjalistów od modelowania fizycznego i cyfrowego itd.) różnych narodowości (m.in. Rumunia, Francja, Ukraina, Mołdawia)

Z okazji inauguracji nowego centrum designu w Bukareszcie została zaprezentowana koncepcyjna wersja Dustera podkreślająca jego terenowe zdolności. Duster jest jednym z legendarnych modeli grupy, który odniósł światowy sukces. Od wprowadzenia na rynek pierwszej generacji w 2010 roku sprzedano ponad 2,8 mln sztuk tego modelu pod marką Renault i Dacia.

Ulokowanie w jednym miejscu zespołów ds. designu i inżynierii usprawni przepływ informacji na temat bieżących projektów.

Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego: Dzięki pracy zespołu w Bukareszcie modele z naszej gamy Global Access o solidnej i atrakcyjnej stylistyce cieszą się popularnością na całym świecie. Bukareszteńskie centrum designu nawiązuje do naszego centrum designu R’GENERATION we Francji, ale jest większe, bardziej przestronne i jasne. Jest wyposażone w najnowsze technologie cyfrowe, a dzięki bezpośredniej bliskości z zespołami inżynierskimi będzie stanowić atut pozwalający osiągnąć najwyższą jakość projektowanych modeli.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o