Jakie głośniki ma zamontowane fabrycznie Renault Kadjar?

2 5 738

Renault montuje w swoich samochodach głośniki francuskiej firmy Sofaital. Taki zestaw trafił też do nowego Renault Kadjar. W przednich drzwiach zamontowano głośniki o średnicy 165 milimetrów, natomiast na podszybiu głośniki wysokotonowe.

Standardowe głośniki w Kadjarze grają przyzwoicie, ale są stosunkowo niskiej mocy a głośnik wysokotonowy nie jest podłączony przez zwrotnicę, ma tylko kondensator jaki filtr niskich częstotliwości. To rozwiązanie tanie, ale skuteczne i jest stosowane w wielu droższych konstrukcjach.

Zaskakujące jest to, że Kadjar ma głośniki z przednich drzwi opatrzone naklejką Nissan. Głośnik ten ma moc zaledwie 20W, co oczywiście wystarcza do codziennego słuchania radia i muzyki.

Głośniki w drzwiach są szerokopasmowe. Są też bardzo lekkie – niska moc oznacza, że producent mógł zastosować lekki magnes. Membrany są z papieru. Skok membrany jest dość duży i rzeczywiście głośniki nieźle przenoszą najniższe tony, chociaż ich moc jest ograniczona. 

Planując zmianę głośników w drzwiach na inne warto pamiętać, że producent zastosował specjalne mocowania na trzy śruby i niezbędne będą odpowiednie dystanse.

Z kolei głośniki wysokotonowe mają na sobie zamontowany kondensator, który ogranicza niskie częstotliwości.

Jak na budżetowość takiego zestawu gra on dość przyzwoicie, ale wymiana z pewnością polepszy jakość brzmienia w Kadjarze jak w innych modelach, gdzie stosowane są takie głośniki.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
MarekOooo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oooo
Gość
Oooo

To jest prymitywny korektor fazy na głośniku nisko-średnio tonowym a nie kopułka nisko tonowa. Zanim coś się napiszę wypadało by to sprawdzić.

Marek
Gość
Marek

Moje doświadczenie z Megane 3 live to cztery bardzo słabe głośniki – identyczne z wyglądu jak te powyżej + zaślepki robiące za wysokie tony –
jakość dźwięku gorsza niż w Punto I wersja bieda. Żal uszu…