Jeden z czołowych dyrektorów Renault przechodzi do Grupy PSA

0 970

Arnaud Deboeuf, jeden z czołowych dyrektorów Renault, dołączył do Grupy PSA. Zmiana jest wyrazem pogłębiającego się po aresztowaniu Carlosa Ghosna napięcia w sojuszu.

Arnaud Deboeuf pracował w Renault od 1993 roku jako inżynier w dziale montażu silników. W ostatnich latach był bliskim sojusznikiem Carlosa Ghosna i pełnił funkcję starszego wiceprezesa aliansu Renault-Nissan. Po aresztowaniu Ghosna w listopadzie ubiegłego roku, napięcia w koncernie wzrosły i zostały zaostrzone przez nieudane połączenie Renault z koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Arnaud Deboeuf obwinia dyrektora generalnego Renault, Thierry’ego Bollore’a o zmuszenie go do odejścia.

„Thierry Bollore powiedział mi, że nikt nie chce ze mną współpracować… i że nie mogę przejść do Nissana” – oświadczył. Deboeuf obejmie w PSA stanowisko dyrektora strategii przemysłowej.

Nie jest to jedyny wysoki rangą manager, który przechodzi z firmy spod znaku rombu do Grupy PSA. Szef PSA, Carlos Tavares jeszcze kilka lat temu był drugim po Ghosnie dyrektorem w Renault. Odszedł po publicznym oświadczeniu, że chce stanąć na czele koncernu motoryzacyjnego. W marcu tego roku Grupa PSA zatrudniła Thierry’ego Koskasa, który objął stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu. Do PSA przeszli także: Alain Raposo, szef napędów, akumulatorów i inżynierii podwozia, Olivier Bourget, dyrektor ds. strategii oraz Yann Vincent, dyrektor ds. przemysłowych, któremu będzie podlegał Deboeuf.

Sporo działo się też w ostatnich miesiącach w Nissanie – odnotowano niemało odejść managerów wysokiego i średniego szczebla.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o