Nowy Opel Grandland posłużył hiszpańskiemu artyście jako płótno malarskie. Jedyna w swoim rodzaju wersja SUV-a jest hołdem dla wszystkich osób zaangażowanych w opracowanie samochodu od pracowników linii montażowej, przez projektantów, inżynierów aż po rodziny, którym pojazd służy.
Nowy Opel Grandland jest już dostępny w europejskich salonach dealerskich. Chętni na zakup kompaktowego SUV-a spod znak błyskawicy mają do wyboru trzy napędy (miękką hybrydę, hybrydę plug-in oraz jednostkę elektryczną) i sześć wersji kolorystycznych, ale malowanie, które zaprezentował hiszpański artysta, Jaime Monge jest zarezerwowane tylko dla jednego egzemplarza.
Dzięki pędzlowi Jaime’go nowy Opel Grandland stał się płótnem na czterech kołach i przestrzenią, na której charakterystyczne dla artysty, maleńkie istoty ludzkie tworzą dzieło sztuki. W tym kreatywnym wszechświecie każda postać symbolizuje osoby, które dzięki swojej pracy i oddaniu przyczyniają się do powstania zrównoważonego i nowoczesnego pojazdu, takiego jak SUV Opla.
Test: Opel Grandland 1.2 Hybrid 136 na polskich drogach. Pierwsza jazda SUV-em za nami
Opel Grandland w artystycznej wersji
Schemat, który pokrywa nadwozie Grandlanda jest hołdem dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie zrównoważonych samochodów: od pracowników na linii montażowej przez inżynierów, projektantów aż po rodziny, które wybierają pojazdy jako niezbędny element swojego codziennego życia.
Opel Grandland, przekształcony w „płótno na kołach”, nie tylko przedstawia społeczność malutki monterów budujących marzenie kawałek po kawałku, ale także stanowi przestrzeń oznaczającą zbiorowy wysiłek na rzecz ewolucji w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, w której innowacja i ludzka praca splatają się, kształtując nowy sposób mobilności.
Projekt ma przypominać, że przyszłości nie budujemy sami, ale jest ona efektem pasji, wysiłku i wspólnej wizji wielu ludzi.
To nie pierwszy raz, kiedy Monge wykorzystał pojazd jako przestrzeń malarską. Urodzony w Madrycie artysta wziął udział w inicjatywie #MadridEsArte, promowanej przez Radę Miasta Madrytu i EMT (Metropolitan Transport Ministry). W ramach inicjatywy kilka autobusów komunikacji miejskiej przemierzało centrum miasta, ozdobione ekskluzywnymi dziełami kilku współczesnych artystów pracujących w stolicy Hiszpanii.
Nowy Opel Grandland na polskim rynku. Cena, wersje, wyposażenie
Najnowsze komentarze