Jeśli Renault się wycofa, Mercedes uśmierci Smarta?

0 13

Renault i Mercedes współpracują przy wielu wspólnych projektach. Jednym z nich jest Smart. Najnowsze doniesienia sugerują, że jeśli Renault wycofa się z tej współpracy, bo projekt osiągnie koniec swojego cyklu życiowego, to Mercedes nie będzie miał wyjścia i uśmierci markę Smart. Wszystko z powodu dużych kosztów, które ponosi na utrzymanie gamy i jej rozwój. Na ile realne jest wycofanie się Renault? Wszystko zależy od… Twingo.

Jeśli francuski producent zakończy rozwój tego modelu, to przyszłość Smarta rysuje się raczej w czarnych barwach. Mercedes będzie musiał zakończyć produkcję i przejąć część zasobów do siebie. Co prawda istnieją plany wprowadzenia nowego, elektrycznego modelu, który miałby być odpowiednikiem czegoś w rodzaju Tesla 3, ale rynek samochodów elektrycznych jest na razie w powijakach a dopiero masowa produkcja mogłaby mieć jakąkolwiek szansę powodzenia i osiągnięcia zysku.

Przyszłość Twingo jest również – przynajmniej na razie – pod znakiem zapytania. Model ten wycofano między innymi z Polski oraz Wielkiej Brytanii. Samochód ten jest prawdopodobnie zbyt blisko ceną i rozmiarami z Clio, by skutecznie zawalczyć o większą sprzedaż.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o