Jeszcze bardziej zielone Łazienki Królewskie z Renault Zoe i Twizy

0 62

Muzeum Łazienki Królewskie zyska przyjazny dla środowiska transport na mocy umowy partnerskiej z Renault Polska.

Po parku już wkrótce będą jeździły dwa pojazdy Renault Twizy, a oprócz tego muzeum będzie wykorzystywać w pełni elektryczne auto miejskie Renault ZOE.
Projekt jest realizowany we współpracy z firmą ENGIE.
W ramach projektu w Muzeum Łazienki Królewskie będą wykorzystywane stacje ładowania aut elektrycznych integratora usług eMobility – ENGIE.

W ramach umowy partnerskiej Renault Polska przekazuje na rzecz Muzeum Łazienki Królewskie dwa elektryczne, czterokołowe pojazdy Renault Twizy w wersji cargo pozwalającej na przewiezienie niewielkiego ładunku. Dzięki kompaktowym wymiarom będą one mogły bez przeszkód przemieszczać się po parkowych alejkach. Muzeum będzie również korzystać z elektrycznego samochodu Renault ZOE. Pojazdy z napędem elektrycznym zapewnią pracownikom cichy i przyjazny dla środowiska naturalnego transport.

Partnerem projektu jest firma ENGIE. Firma umieści punkty ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Łazienek. ENGIE jako integrator usług eMobility ze swojej oferty wybrał rozwiązania do ładowania aut zgodne z wymaganymi standardami przez Renault. Zgodnie z objętą strategią oferowane będą ładowarki dwóch producentów: EVBOX oraz GARO.

Renault Twizy

Renault Twizy Cargo to w pełni elektryczny, jednoosobowy pojazd Renault, który doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników w dużych miastach. Jego niewielkie rozmiary (2,34 m długości i 1,40 m szerokości), zwrotność oraz 180-litrowy bagażnik o ładowności do 75 kg sprawiają, że pojazd idealnie nadaje się do drobnych dostaw. Elektryczny napęd zapewnia niskie koszty eksploatacji oraz pozwala dbać o środowisko naturalne – pojazd nie emituje spalin ani hałasu. Jednocześnie Renault Twizy gwarantuje większe bezpieczeństwo i ochronę przed deszczem czy wiatrem niż pojazdy dwukołowe.

Renault ZOE

Realny zasięg samochodu elektrycznego Renault ZOE wynosi nawet 300 km. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Multimedialny system z 7″ ekranem dotykowym Renault R-LINK Evolution umożliwia planowanie tras przejazdu, przeglądanie e-maili, słuchanie ulubionej muzyki i pobieranie aplikacji z  R-LINK Store.

 

Renault Polska

Renault jest obecne w Polsce od 1991 roku i jest jednym z głównych graczy na rynku motoryzacyjnym. W 2018 roku Grupa Renault osiągnęła rekord sprzedaży na terenie Polski. Zarejestrowano 64.217 nowych aut marek Renault i Dacia.

Renault czwarty rok z rzędu jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych. W zeszłym roku koncern sprzedał w Europie 200 tysięcy samochodów elektrycznych. Renault posiada najbogatszą i najbardziej uniwersalną ofertę na rynku, obejmująca ZOE, Kangoo Z.E., Mastera Z.E. i czterokołowy pojazd Twizy. Firma stale wprowadza w swojej gamie ulepszenia technologiczne zapewniające większy zasięg, mocniejsze silniki czy szybsze ładowanie.

Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, a wcześniej Augusta II i III, zapoczątkowana w XVII wieku i mocno obecna w dziewiętnasto- i dwudziestowiecznej historii Polski – tu mieszkali m.in. marszałek Józef Piłsudski i prezydent Gabriel Narutowicz.

Muzeum tworzą klasycystyczna architektura i piękne ogrody – ulubione miejsce spacerów mieszkańców Warszawy oraz turystów. W zabytkowych pałacach i pawilonach eksponowane są królewskie kolekcje obrazów, rzeźby i grafiki, a także dzieła światowego formatu na wystawach czasowych.

Łazienki Królewskie to nowoczesne, przyjazne dla publiczności muzeum, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne: festiwale, koncerty, w tym słynne letnie recitale pod Pomnikiem Chopina, wykłady oraz warsztaty edukacyjne.

ENGIE

ENGIE, jako część międzynarodowej grupy, jest dostawcą efektywnych, innowacyjnych rozwiązań, bazujących na szerokim doświadczeniu i wiedzy zdobytych w Polsce i na świecie. Świadczymy usługi w obszarach dostawy, instalacji i serwisu punktów ładowania aut elektrycznych, dostawa CarPortów, magazynów energii, wykonawstwa i obsługi infrastruktury obiektów budowlanych, odnawialnych źródeł energii, sprzedaży i optymalizacji zakupów i zużycia energii oraz gazu ziemnego. ENGIE to również działalność w zakresie wykorzystania najbardziej innowacyjnych technologii cyfrowych: projektowanie inteligentnych sieci, instalacje elektryczne, utrzymanie infrastruktury przemysłowej, zarządzanie energią w budynkach, a także kompleksowe działania zmierzające do budowy inteligentnych miast. Aktywnie działa na rynku partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o