Nadchodzi jubileuszowy weekend z Citroënem w Düsseldorfie

0 129

Pisaliśmy o zaplanowanej na niedzielę paradzie Citroënów w Lizbonie, ale w cały najbliższy weekend ciekawie będzie także w niemieckim Düsseldorfie. To będzie jubileuszowy weekend z Citroënem zorganizowany w ramach 19. Düsseldorfer Frankreichfest, czyli francuskiego święta w Düsseldorfie.

Na całym świecie odbywają się w tym roku różnego rodzaju imprezy związane ze stuleciem Citroëna. Nic dziwnego, że i w Niemczech, na największym europejskim rynku motoryzacyjnym, obchodów święta francuskiej marki zabraknąć nie może. Okazją jest 19. Düsseldorfer Frankreichfest, bo można upiec niejako dwie pieczenie przy jednym ogniu. W najbliższy weekend w Düsseldorfie Citroën i Amicale Deutschland zapraszają na jubileuszowy weekend z Francją, ale i z Citroënem.

Punktem kulminacyjnym, jeśli chodzi o Citroëna, będzie piątek, 5. lipca, kiedy to o 11:30 powstanie wielkogabarytowy „podwójny kąt”, czyli szewrony. Zostanie utworzony przez historyczne pojazdy Citroëna na placu Düsseldorf Burgplatz. Ponadto pojawi się tam stand z Citroënem C5 Aircross. Będzie też można obejrzeć spektakularny samochód koncepcyjny CXperience na promenadzie nad Renem.

Przez cały weekend nowy flagowy model marki, SUV Citroën C5 Aircross będzie prezentowany w stylowym i wysokiej jakości „pojemniku” na Burgplatz. Zainteresowane osoby mogą się zapoznać z tym SUVem „Next Generation” wszystkimi zmysłami w osłoniętej atmosferze, która jest całkowicie inspirowana koncepcją salonu „La Maison Citroën”.

Wspomniany spektakularny samochód koncepcyjny CXperience zostanie wystawiony na promenadzie nad Renem. Wraz z tym autem, które zostało zaprezentowane publiczności po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2016 roku, marka honoruje swoją obietnicę „Bądź inny, czuć się dobrze” („Be Different, Feel Good”) również w segmencie pojazdów wyższych klas. CXperience wyróżnia się charakterystyczną sylwetką i doskonale odzwierciedla program Citroën Advanced Comfort®.

Od 2001 roku stare miasto w Düsseldorfie przekształcane jest w „Petit Paris” („Mały Paryż”) w przeddzień francuskiego święta narodowego przypadającego 14. lipca. Na tegorocznym festiwalu francuskim w Düsseldorfie dziedziniec Ratusza, plac Burgplatz i promenada nad Renem będą oznaczone w kolorach Francji: „Bleu, Blanc, Rouge”. Oprócz zapraszających straganów i zróżnicowanego programu kulturalnego i scenicznego, warto spojrzeć na francuski styl. I koniecznie obejrzeć pełne ducha Citroëny!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o