Już 400.000 Dusterów sprzedano w Rosji

2 248

Dobrze wszyscy wiemy, że Dacia Duster święci triumfy na polskim rynku. Świetnie sprzedaje się także na wielu rynkach europejskich. W Rosji Duster oferowany jest pod marką Renault, ale nie zmienia to faktu, że i tam jest bardzo chętnie wybieranym samochodem. Sprzedano już przeszło 400.000 Dusterów w największym obszarowo kraju świata.

Produkcja seryjna Renault Duster w Rosji rozpoczęła się w grudniu 2011 roku. Na długo przed wprowadzeniem do sprzedaży w marcu 2012 r. Duster cieszył się dużym zainteresowaniem klientów.

Renault Duster miał swoją premierę na rynku rosyjskim w 2012 roku. Już w październiku 2012 r. Duster stał się najlepiej sprzedającym się SUV-em i pozostał taki przez następne cztery lata. Rok później został – i nie oddał palmy pierwszeństwa do dziś! – najlepiej sprzedającym się samochodem z napędem na wszystkie koła w Rosji. Renault Duster jest również jedynym w swoim segmencie i najtańszym samochodem z silnikiem Diesla w Rosji. Teraz przekroczył barierę 400.000 sprzedanych egzemplarzy w tym kraju.

W czerwcu 2015 r. Renault Rosja wprowadziło zmianę stylizacji SUV-a Renault Duster, który otrzymał nową linię mocnych i ekonomicznych silników, nowe nowoczesne wyposażenie, w tym innowacyjny system zdalnego uruchamiania silnika Renault Start, a także nowy wygląd reflektorów i zderzaków. Jednocześnie nowy Renault Duster zachował wszystkie cechy swojego poprzednika, dzięki czemu stał się prawdziwie „ludowym” SUV-em. Duży prześwit wynoszący 210 mm pozwala samochodowi łatwo pokonać nawet poważne przeszkody. Kąty natarcia (30°) i zejścia (36°) sprawiają, że wraz z napędem na cztery koła Renault Duster okazuje się ambitną terenówką.

Wiosną 2019 roku Renault Rosja rozpoczęło sprzedaż modelu Renault Duster z nowoczesnymi opcjami i nowymi elementami we wnętrzu. Zaktualizowany model otrzymał nowy system audio Radio Connect i możliwość uzyskiwania informacji o samochodzie za pomocą funkcjonalnej aplikacji R&GO. Ponadto Renault Duster jest teraz wyposażony w nowy system multimedialny MediaNav 4.0 z obsługą AndroidAuto® i CarPlay®. Aktualnie Renault Duster jest oferowany w cenie od 719.000 rubli za wersję Access z silnikiem 1.6 litra o mocy 114 KM łączonym z manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła.

W marcu br. Renault Rosja wprowadziło nową serię limitowaną do podróżowania i zdobywania nowych celów – Duster Adventure. Auto ma bardziej off-roadowy design. Ta limitowana edycja Adventure jest oferowana w cenie od 1.054.990 rubli i jest wyposażona w napęd na wszystkie koła w połączeniu z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi, manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

W ciągu siedmiu lat obecności na rynku rosyjskim Renault Duster był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. W szczególności, czwarty rok z rzędu, Renault Duster został uznany za lidera wśród segmentu SUV B w rankingu „Zachowanie wartości końcowej samochodu” według agencji analitycznej AUTOSTAT.

Czy w świetle takich informacji można się dziwić, że w Rosji sprzedano już 400.000 Dusterów?

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault Rosja

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
SebaAndrzej Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Ciekawostka – Duster w Rosji występuje również jako Nissan Terrano w cenie od 885 000 rubli. Z zewnątrz prezentuje się niezwykle elegancko, można zamówić również skórzaną tapicerkę.

Seba
Gość
Seba

Elegancko? To zabawne haha