Już ponad 2000 Citroenów zarejestrowanych na zlot stulecia we Francji

0 12

Citroen ma najwięcej klubów miłośników spośród wszystkich marek popularnych. Nic więc dziwnego, że niedługo po otwarciu zapisów, na zlot 100-lecia w La-Ferte-Vidame we Francji zarejestrowało się już ponad 2 tysiące samochodów. Spotkanie jest organizowane z okazji stulecia marki Citroen i odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Rejestracja jest możliwa do końca kwietnia, ale trzeba się pospieszyć, bo organizatorzy wprowadzają górny limit miejsc.

Alain Thuret, prezydent zrzeszenia klubów Citroena we Francji, zapowiedział wprowadzenie limitu 4.500 samochodów ze względów bezpieczeństwa. Wprowadzone zostaną także specjalne zasady poruszania się na terenie zlotu. A jest to bardzo specjalne miejsce – La Ferté-Vidame to tajny ośrodek testowy grupy PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel). To właśnie tutaj przez cały rok odbywają się testy i sprawdziany nowych modeli samochodów grupy.

A sam zlot zapowiada się niezwykle ciekawie. Już dzisiaj wiadomo, że oprócz samochodów, pojawi się tutaj nawet 100.000 odwiedzających. Zapowiedzieli się fani Citroena z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak Japonia, Nowa Zelandia, Australia czy nawet Kanada. W programie zlotu jest bardzo dużo atrakcji – jego budżet wynosi kilka milionów euro.

źródło: L’Echo Republican

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o