Chat with us, powered by LiveChat

Kartka z kalendarza: 100 lat temu fabryka amunicji Citroen stała się fabryką samochodów

1 23

Jest rok 1919, Paryż powoli zapomina o wojnie. Młody, zdolny inżynier, Andre Citroen, myśli już o czasach pokoju i produkcji dalekiej od spraw związanych z bronią i amunicją. Na deskach kreślarskich widnieje prototyp samochodu Typ A. Citroen, zafascynowany motoryzacją, widzi w niej wielką szansę i poświęca projektowe wszystkie wolne chwile. W końcu się udaje – 25 stycznia 1919 roku fabryka amunicji zostaje oficjalnie przekształcona w fabrykę samochodów. 

Citroen ma bardzo ambitne plany. Wie, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna mu jest produkcja masowa. Swoich pracowników traktuje po ojcowsku, stara się, żeby w firmie panowała przyjazna atmosfera. Andre Citroen ma głowę pełną pomysłów i stara się jak najszybciej przekształcić zakłady wojskowe w miejsce produkcji samochodów. Jego starania przynoszą oczekiwany efekt. Pierwszy Citroen Typ A wyjeżdża z hal produkcyjnych już we wrześniu 1919 roku.

Tak zaczyna się historia koncernu, który zmienił losy europejskiej motoryzacji na dobre. A przez Citroenem rozpoczyna się okres pełen sukcesów, kolejne samochody okażą się rynkowymi hitami a fabryki firmy powstaną między innymi w Polsce.

W przyszłości kilka modeli zyska status kultowych. A wszystko to zaczęło się od pomysłu i pasji.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
cindar Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cindar
Gość
cindar

Czy Citroen organizuje w Polsce stulecie marki?
Nie ma na ten temat żadnych informacji