Koniec produkcji modelu Fluence. Zostanie zastąpiony przez nowe Renault Arkana

0 82

Nowe Renault Arkana zastąpi model Fluence. Produkcja sedana zostanie zamknięta w ciągu dwóch miesięcy. Sprawa dotyczy rynku południowoamerykańskiego, gdzie Arkana wkrótce trafi do salonów. Fluence był produkowany w Argentynie przez osiem ostatnich lat. Fabryka będzie kontynuować wytwarzanie modeli Kangoo. Logan oraz Sandero. Co ciekawe, od przyszłego roku w tamtejszych zakładach będzie powstawać Mercedes-Benz Alaskan oraz Mercedes-Benz X-Xlass. Wkrótce do produkcji ma również trafić Dacia Duster Oroch 4×4.

Fluence zadebiutował na rynku w 2010 roku z misją stawienia czoła takim rywalom, jak Toyota Corolla, Honda Civic, Chevrolet Cruze i Volkswagen Jetta. W Ameryce Południowej wyposażony był w silnik benzynowy 2.0 o mocy 143 KM i 6-biegową ręczną lub automatyczną skrzynię CVT. Dla chętnych mocnych wrażeń miał nawet wersję turbo o mocy 190 KM ze sportowym wykończeniem.

Na rynku argentyńskim w ciągu tych ośmiu lat dostarczono około 47 tysięcy sztuk Renault Fluence. Najlepszym rokiem sprzedaży był 2011, kiedy nabywców znalazło prawie 10 tysięcy egzemplarzy. W całej Ameryce Południowej miejsce opuszczone przez Fluence będzie zajmowane przez Renault Arkana, SUV coupe niedawno zaprezentowany w Rosji i przeznaczony dla rynków wschodzących.

No cóż, nam się Fluence bardzo podobał, ale i Arkana wydaje się być bardzo ciekawym, a przede wszystkim modnym autem.

Źródło: Financial Field

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o