Konsekwencje Brexitu: PSA chce przenieść produkcję nowego Opla Astry poza Anglię

3 9 777

Wielka Brytania coraz bardziej dotkliwie odczuwa potencjalne skutki Brexitu. Kryzys dotknął też branżę motoryzacyjną. PSA rozważa przeniesienie produkcji poza ten kraj. W tej sytuacji zamknięta zostałaby fabryka w Ellesmere Port.

Miał tu powstawać bardzo ważny model, następca Opla Astry. W sytuacji braku pewności co do przyszłości Anglii, inwestycja ta będzie zlokalizowana w innym kraju – mówił  Carlos Tavares w wywiadzie dla Financial Times. Mamy alternatywę dla Ellesmere Port – dodał.

Zapowiedź ta związana jest z informacją, że nowy brytyjski rząd pod rządami premiera Borisa Johnsona przygotowuje się do opuszczenia Unii Europejskiej w dniu 31 października, bez porozumienia. To oznacza bardzo trudną sytuację dla fabryki PSA – nie ma bowiem żadnych danych, co do taryf celnych oraz zasad wysyłki towarów do Unii.

Nowa Astra będzie prawdopodobnie budowana w fabryce Opla Ruesselsheim powinna zostać zbudowana. Port Ellesmere zostanie prawdopodobnie zamknięty. 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
VaajanLutek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lutek
Gość
Lutek

Brexit pisze się rozpoczynając od małego „b”. Por. https://sjp.pwn.pl/sjp/brexit;5757387.html.

jan
Gość
jan

I bardzo dobrze. Anglicy mentalnie zatrzymali się 100 lat temu. Wydaje im się, że ciągle są największą potęgą na świecie.

Vaa
Gość
Vaa

Gliwice czekają. Bez większego problemu chcielibyśmy móc produkować nową astre. W chwili obecnej grozi nam spadek produkcji. Będzie wkrótce tzw. PDO- program dobrowolnych odejść, gdzie niestety będzie nacisk na pracowników którzy w mniemaniu zarządu PSA zarabiają za dużo. Tak więc taka wiadomość to w pewnym sensie dobra wiadomość dla mnie. Będziemy produkować i dostawcze auto i osobowe. Damy radę.