Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
DZIENNIK MOTORYZACYJNY
od 2004 roku
  • NEWSY
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • TESTY
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • W MEDIACH
  • HISTORIA
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Argentyna
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
    • Tajlandia
    • Wietnam
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Brak wyników
temu
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
NEWSY TESTY
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

Leapmotor C10 rozbity przez Euro NCAP. Wynik testu SUV-a na piątkę

Małgorzata Kozikowska autor Małgorzata Kozikowska
2024-12-05
w Wiadomości, Stellantis
Czas czytania 3 minut
A A
8
Leapmotor C10

W najnowszej serii testów zderzeniowych, oprócz Renault 5 E-Tech Electric, sprawdzono również poziom bezpieczeństwa modelu Leapmotor C10. Chiński SUV należący do koncernu Stellantis zdobył najwyższą ocenę 5 gwiazdek.

Leapmotor C10 niebawem dołączy do polskiej oferty Stellantis. Producent zapowiada cenę poniżej 160 tys. zł, co w porównaniu do elektrycznych SUV-ów konkurencji wypada niezwykle atrakcyjnie. Wygląda na to, że niska cena nie wiąże się z oszczędnościami w kwestii bezpieczeństwa. Organizacja Euro NCAP poddała C10-tkę testom zderzeniowym i przyznała modelowi maksymalną ocenę 5 gwiazdek.

Nowy Leapmotor C10 już w Polsce. Duży SUV imponuje przestrzenią

W większości scenariuszy SUV Leapmotor wykazał się dobrą lub wystarczającą ochroną pasażerów siedzących na przednich fotelach. W kategorii bezpieczeństwo dorosłych C10 zdobył 89%. Nie zawiódł również w testach ochrony dzieci zdobywając 85%. Euro NCAP przyznało modelowi maksymalną punktację za zabezpieczenie 6 i 10-letniego pasażera przed skutkami kolizji.leapomtor c10 euro ncap 1 Wiadomości

Poduszkę powietrzną pasażera z przodu można wyłączyć, aby umożliwić montaż fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy. C10 jest wyposażony w bezpośredni system „wykrywania obecności dziecka”, który generuje ostrzeżenie w przypadku pozostawienia dziecka lub niemowlęcia w samochodzie. System nie spełnił jednak wymagań Euro NCAP i C10 nie otrzymał za niego punktów. Wszystkie typy fotelików dziecięcych, dla których zaprojektowano Leapmotor C10, można prawidłowo zainstalować i zmieścić w samochodzie.

Leapmotor C10 – ochrona pieszych i systemy wspomagania

Leapmotor C10 zdobył 77% w kategorii ochrony innych użytkowników dróg. Leapmotor był punktowany zarówno za ochronę poszczególnych części ciała pieszych jak i za systemy wspomagające bezpieczeństwo. Autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB) reagował zarówno na pieszych, motocyklistów, jak i rowerzystów. Punkty odjęto za „marginalną” ochronę przed uderzeniem rowerzysty w przypadku nagłego otwarcia drzwi pojazdu.

Leapmotor oficjalnie ruszy w Polsce 1 stycznia 2025 r.

Skuteczność autonomicznego układu hamowania awaryjnego (AEB) okazała się dobra także w konfrontacji z innymi samochodami. Leapmotor C10 uniknął zderzeń w większości symulacji. Euro NCAP przyznało 76%
m.in. za system przypominania o zapięciu pasów na przednich i tylnych siedzeniach i system bezpośredniego monitorowania stanu kierowcy, wykrywający zmęczenie kierowcy i kilka rodzajów jego rozproszenia.

System wspomagania pasa ruchu delikatnie koryguje tor pojazdu, a także interweniuje w niektórych bardziej krytycznych sytuacjach. System wspomagania prędkości identyfikuje lokalne ograniczenia prędkości. Kierowca może zezwolić na automatyczne ustawienie ogranicznika przez system.

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.
Śledź Francuskie.pl:

Galeria

Galeria dołączonych zdjęć

leapomtor c10 euro ncap 1 Wiadomości
0 0 głosy
Ocena artykułu
Tagi: LeapmotorbezpieczeństwoEuroNCAPC10Stellantis
Małgorzata Kozikowska

Małgorzata Kozikowska

Zastępca redaktora naczelnego francuskie.pl. Specjalizuje się w bieżących wydarzeniach rynku motoryzacyjnego, testach samochodów oraz relacjach z krajowych i międzynarodowych wydarzeń branżowych. Autorka kilku tysięcy artykułów, analiz i materiałów reporterskich, z dużym wyczuciem wyszukująca motoryzacyjne ciekawostki i tematy mniej oczywiste. Miłośniczka podróży, w szczególności wędrówek górskich, które często łączy z motoryzacyjnymi wyprawami i obserwacją rynku w różnych częściach Europy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany

Popularne teraz

  • renault austral i espace 200 km 16 Wiadomości

    Ponad 31 tys. Renault do serwisu. Austral, Espace i Rafale dostaną inny płyn chłodniczy

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Ile kosztuje najtańszy nowy Fiat Grande Panda. Oferty salonów lipiec 2026

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Dacia Sandero LPG nokautuje hybrydy na trasie. Toyota Yaris Cross i Citroën C3 kosztują w jeździe nawet 28% więcej

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Nowa Dacia Striker Essential – co dostaniemy w podstawowym wyposażeniu? Gama składa się z 4 wersji i 7 kolorów do wyboru

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0

Testy samochodów

renault clio e tech 03 scaled Wiadomości
Testy

Test: Ile pali i jak jeździ nowe Renault Clio E-tech w hybrydzie?

autor Tomasz Nowicki
2021-01-26
citroen c5 aircross 1 6 eat8 puretech 109 Wiadomości
Citroën - testy i opinie

Test: Citroën C5 Aircross 1.6 PureTech EAT8 180 KM – miejski test ultrakomfortowego SUVa. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Tomasz Nowicki
2019-04-29
renault austral 160 mild hybrid 2023 9 scaled Wiadomości
Testy

Renault Austral mild hybrid 160 – pierwsze wrażenia z jazdy po mieście

autor Małgorzata Kozikowska
2023-06-18
dacia lodgy 3 300x2001 Wiadomości
Testy

Test: Dacia Lodgy 1.5 dCi 110 KM – duży samochód dla rodziny. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Tomasz Nowicki
2014-06-25
10. Test Renault Clio R.S. Trophy z roku 2018 Wiadomości
Testy

Test: Renault Clio RS Trophy 1.6 220 KM – szybki, mały, zwinny. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Krzysztof Gregorczyk
2018-06-03

Najnowsze komentarze

  • Marek - Ponad 31 tys. Renault do serwisu. Austral, Espace i Rafale dostaną inny płyn chłodniczy
  • Hr. Barytscha - Nowa Dacia Striker Essential – co dostaniemy w podstawowym wyposażeniu? Gama składa się z 4 wersji i 7 kolorów do wyboru
  • Anonimowo - Dacia Sandero LPG nokautuje hybrydy na trasie. Toyota Yaris Cross i Citroën C3 kosztują w jeździe nawet 28% więcej
  • mario - Renault podbiera człowieka z Kering. Paul Michon ma wzmocnić komunikację koncernu
  • Marcin - Nowy Citroën Basalt wystrzelił o 53%. W C3 najlepiej sprzedają się najdroższe wersje
  • Euro - Nowy Citroën Basalt wystrzelił o 53%. W C3 najlepiej sprzedają się najdroższe wersje
  • Piotr - Nowa Dacia Striker vs Škoda Octavia Combi, Toyota Corolla, Opel Astra i inne kombi. Który model jest największy?

Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny

Od 2004 roku publikujemy wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, poradniki, analizy rynku oraz historie motoryzacyjne. Specjalizujemy się w markach grup Stellantis i Renault Group.

Codziennie piszemy o samochodach marek Citroën, Peugeot, Renault, Dacia, DS Automobiles, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Maserati, Leapmotor i Alpine oraz Stellantis.

Marki

  • Citroën
  • Peugeot
  • Renault
  • Dacia
  • DS Automobiles
  • Opel
  • Fiat
  • Jeep
  • Alfa Romeo
  • Maserati
  • Leapmotor
  • Alpine
  • Stellantis

Popularne modele

  • Citroën C3
  • Citroën C4
  • Citroën C5 Aircross
  • Dacia Duster
  • Dacia Bigster
  • Dacia Sandero
  • Dacia Jogger
  • Peugeot 3008
  • Peugeot 5008
  • Renault Clio
  • Renault Captur
  • Renault Rafale
  • Jeep Avenger

Kontakt

Reklama i współpraca
reklama@francuskie.pl

Redakcja
redakcja@francuskie.pl

Tematyka: wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, samochody elektryczne, samochody hybrydowe, plug-in hybrid, LPG, SUV, crossover, samochody rodzinne, auta używane, elektromobilność, technologie motoryzacyjne, ceny samochodów, rynek motoryzacyjny, PureTech, BlueHDi, E-Tech, HDi, dCi, TCe.
Copyright © 2004– Francuskie.pl. Wydawca: LiveLink sp. z o.o.
Ponad 1 milion czytelników miesięcznie.
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy

Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny
Od 2004 roku publikujemy wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, poradniki oraz analizy rynku. Specjalizujemy się w markach grup Stellantis i Renault Group.
Marki
Alpine
Citroën
Dacia
DS Automobiles
Peugeot
Renault
Fiat
Opel
Jeep
Alfa Romeo
Maserati
Leapmotor
Stellantis
Popularne modele
Citroën C3
Citroën C4
Citroën C5 Aircross
Dacia Sandero
Dacia Duster
Dacia Bigster
Dacia Jogger
Peugeot 3008
Peugeot 5008
Renault Clio
Renault Captur
Renault Rafale
Opel Frontera
Jeep Avenger
Tematyka
Wiadomości motoryzacyjne
Testy samochodów
Samochody elektryczne
Hybrydy i PHEV
LPG
SUV i crossovery
Samochody rodzinne
Auta używane
Rynek motoryzacyjny
Technologie motoryzacyjne
Elektromobilność
Analizy rynkowe
Kontakt
Reklama i współpraca: reklama@francuskie.pl
Kontakt z redakcją: redakcja@francuskie.pl
Francuskie.pl: Citroën, Peugeot, Renault, Dacia, DS Automobiles, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Maserati, Leapmotor, Stellantis, Renault Group, testy samochodów, wiadomości motoryzacyjne, samochody elektryczne, hybrydy, SUV, crossover, LPG, PureTech, BlueHDi, E-Tech, elektromobilność.
Copyright © 2004–2026 Francuskie.pl. Wydawca: LiveLink sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wpDiscuz
8
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz